MHP'den İstifa Haberleri

Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa haberlerinin abartılarak servis edilmesi ülkücüleri çileden çıkartıyor.

MHP 15.09.2017, 01:13
MHP'den İstifa Haberleri

Meral AKşener, Koray Aydın ve Ümit Özdağ tarafından organize edilen ve temelleri atılan yeni partiye katılacağı söylentileriyle MHP'den istifa ettiği belirtilen partililerin abartılarak servis edilmesi ülkücüleri çileden çıkarıyor.

Son olarak Milliyetçi Hareket Partisi Bolu eşkiatından "400 istifa" şeklinde sunulan haberinde abartıldığı ve istifa dilekçesi verenlerin sayısının 30 kişiyi geçmediği belirtildi. Ancak MHP'ye konuyla ilgili bir bilgi gitmediği söylendi.

Anıt Park önünde toplanan yaklaşık 80 kişilik bir grup tarafından basın açıklaması yapıldı. MHP eski il başkanlarından Mustafa Özdemir tarafından yapılan açıklamada; “50 yıldır şerefle mücadelesini sürdürdüğümüz bir hareketten geliyoruz. Ama 50 yıldır Türkiye’nin geleceği, Türkiye’nin bekası için çok şeyler beklediğimiz partimizin giderek yanlış yollara gittiği, yanlış adımlar attığı ve 15 yıldır partimize ağır küfürler eden bir siyasi parti ile yan yana gelmesi onlara destek olması her şeyi canımızı dahi tereddütsüz vereceğimiz parlamenter demokratik Cumhuriyetin yok olması pahasına onlara destek olması gibi milliyetçi düşüncenin asla kabullenemeyeceği bir takım yanlışlara artık tahammülümüz kalmamıştır. Onun için dur demek mecburiyetindeydik. Bu sessiz çoğunluk milletimize cumhuriyet değerlerimizin korunması yolunda çığlık atmaktır. Milletimizin demokratik parlamenter cumhuriyetimizin yayından çıkmaması için çırpınmakta, onun feryadını yapmaktadır. Tabi ki bu feryadı yapan sadece bizler değiliz. Ama bu hareket giderek kitleler halinde yoğunlaşacak ve Türkiye’nin önünü karartan tehlikelere dur demek sureti ile Türkiye’yi Allah’ın izni ile mutlaka aydınlığa çıkaracağımıza inanıyoruz” dendi.

MHP'LİLER NE DİYOR:

MHP'liler, Milliyetçi Hareket Partisi'nin dün olduğu gibi bugün de milletinin yanında olduğunu, Millitenin huzuru, güveni ve selameti için ne gerekiyorsa yapıldığını, MHP hiç bir şekilde Türkiye'nin içinde bulunduğu vahim durum karşısında ayrıştırıcı, kızıştırıcı ve kaos yaratacak davranışların içinde olmayacağını belirtiyor. MHP'liler, Ülkücülerin partilerine sahip çıktığını bir takım sansasyonel hareketlerle, algı çalışmalarıyla MHP'yi bölemeyeceklerini ifade ediyor. Türkiye'de siyaset yapmak için ülkücü hareketi kullanmanın vatandaşlar tarafından da bir anlamı olmadığını, İsteyen parti de dernekte kurabileceğini ancak kendilerine özgü söylemler oluşturarak siyasi platforma yer bulabileceklerini ifade eden MHP'liler, MHP'nin  büyük bir hareket olduğunu, küçük hesaplarla siyaset yapmadıklarının altını çiziyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)