MHP'den Mustafa Balbay'a Sert Tepki

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih YALÇIN, CHP milletvekili ve gazeteci Mustafa Balbay’ın köşe yazısına sert tepki gösterdi.

MHP 22.09.2019, 21:12
MHP'den Mustafa Balbay'a Sert Tepki

Mustafa Balbay’ın köşe yazısını değerlendiren ve MHP ile Ak Parti arasında Cumhur İttifakı çerçevesinde süren uyumu ve Türkiye’nin temel meselelerine dair anlayış birliğini parçalamak için algı operasyonları peşinde olduklarını belirten Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih YALÇIN, "CHP’nin siyasetteki varlığının bu şer iş birliğinin yaşamasına ve yaşatılmasına bağlı olduğunu varsayan sol basında, suni gündemler yaratma ve kamuoyunda dikkatleri başka yöne çevirme gayretleri gözlemlenmektedir." dedi.

CHP milletvekili ve gazeteci Mustafa Balbay

"CHP’nin kuyruğuna takılmış vaziyetteki Cumhuriyet, şu sıralar sallantıdaki zillet ittifakının etrafında bir koruma kalkanı oluşturmak için bütün kadrosunu büyük bir telaşla yalınkılıç sahaya sürmüştür." ifadelerini kullanan Semih Yalçın, Politikada tutunamayınca çöplüğüne geri dönen eski CHP milletvekili ve gazeteci Mustafa Balbay’ın, Cumhuriyet’te veteranlara ayrılan sırça köşkten Cumhur İttifakının iki ortağı ve özellikle MHP hakkında “tefsirişerif”lerine hız vermesi, bu acınası telaşına yansıttığını söyledi.

Bugünkü yazısında, MHP Lideri Devlet Bahçeli ve MHP üzerinden Cumhur İttifakını hedef alan Balbay''ın aklınca ittifakı oluşturan güçlü ortak irade ve siyasi iş birliğine dair kafa karışıklığına yol açmayı amaçladığını belirtti..

"Sol basın, Cumhur İttifakını vücuda getiren millî mutabakat ruhundan rahatsızdır." ifadelerini kullanan Yalçın, Sol basının Türkiye’nin istikrarı; bütünlük, esenlik ve güvenliği, sosyal barışın devamı noktasında Cumhur İttifakının oynadığı başat rolden rahatsızolduğunu belirterek şunları ifade etti:

CHP destekçisi basın

"Bu rolün güçlü ve kalıcı olmasında MHP’nin üstlendiği birincil ve etkin işlev, CHP’nin şer ortaklarının ve destekçilerinin uykularını kaçırmakta, hepsinin kâbusu olmaktadır.Sol basın, Türkiye’nin geleceğine vaziyet eden Cumhur İttifakının siyasi hayatımızdaki kalıcılığından ve önümüzdeki yüzyılı ihata edecek genişlikte bir toplumsal mutabakatın tezahürü olmasından ürkmektedir. O nedenledir ki şer ittifakının bütün bileşenleri “Koçu kesmeden postuna yaslanmak” için çaba sarfetmekte, etkisiz hâle getirmek için biteviye MHP’ye saldırmaktadır. O nedenledir ki, CHP destekçisi basın, MHP ile Ak Parti arasında Cumhur İttifakı çerçevesinde süren uyumu ve Türkiye’nin temel meselelerine dair anlayış birliğini parçalamak için algı operasyonları peşindedir."

“Devlet Bahçeli’yi kim yönetiyor?”

Bozgunculuk, karartma ve karalama çabaları beyhude olduğunu, Cumhur İttifakı MHP için hiçbir kirli pazarlığa ve küçük siyasi çıkara kurban edilemeyecek kadar hayati ve değerli olduğunu da söyleyen Semih Yalçın, "Başını CHP’nin çektiği şer ittifakı ortaklarının unuttuğu husus şudur: MHP hem Türkiye’nin geleceği ve milletimizin yaşadığımız coğrafyadaki egemenliğinin kıyamete kadar yaşaması için aşılmaz bir kale; hem de siyasette kararlılığın, tutarlılığın ve sarsılmaz iradenin adresidir. Ayrıca “Devlet Bahçeli’yi kim yönetiyor?” sorusunu sorma edepsizliğine cüret eden Balbay bilmelidir ki MHP’yi oluşturan iradenin mayasında, Sayın Genel Başkanımızın Milliyetçi-Ülkücü Hareket bünyesinde verdiği yarım asırlık kutlu siyasi mücadelenin birikimi ve engin tecrübeleri vardır."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)