Alexa

MHP'den "Toplum, Kadın ve Şiddet" sempozyumu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin himayesinde gerçekleştirilen ve 3 gün sürecek "Toplum, Kadın ve Şiddet" temalı sempozyum başladı.

MHP'den "Toplum, Kadın ve Şiddet" sempozyumu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin himayesinde gerçekleştirilen ve 3 gün sürecek "Toplum, Kadın ve Şiddet" temalı sempozyumda MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu konuştu.

Depboylu,"Sokak ortasında, adliye önünde, ev veya meskenlerin içinde, iş yerlerinde hunharca öldürülen kadınlar sadece Türkiye’nin değil, sadece bölge ülkelerinin değil, tüm insanlığın kanayan yarası, kanatlanmış çığlığıdır." ifadelerini kullandı.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın hayatını kaybeden oğlu Turan İlteber Yalçın için taziye dileklerinde bulunan Depboylu, daha sonra Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan Mehmetçiklere selamlarını yolladı.

Neşet Ertaş'ın "Kadınlar insandır, biz ise insanoğlu" sözünü hatırlatan Depboylu, Kadınlar şiddete, istismara, tacize maruz kaldığını bu dehşet tablosu insanım diyen, vicdan sahibi her kişi için utanç olduğunu belirten Depboylu, "Sokak ortasında, adliye önünde, ev veya meskenlerin içinde, iş yerlerinde hunharca öldürülen kadınlar sadece Türkiye’nin değil, sadece bölge ülkelerinin değil, tüm insanlığın kanayan yarası, kanatlanmış çığlığıdır." dedi.

Depboylu, yapılabilecek en değerli çalışmanın bilimsel temellere dayalı üretilecek politikalar olduğunu belirtti. "Bugüne kadar, tarihimizde ve kültürümüzde kadının yeri, önemi ve yaşadığı sorunlara ilişkin pek çok bilimsel çalışma yapılmıştır." ifadelerini kullanan Deniz Depboylu konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Sosyal yaşamda başta şiddet olmak üzere önemli problemlerin çözümüne yönelik sunulacak bilimsel bildiriler ve katılımcıların değerli katkılarıyla toplum, kadın ve şiddet konularını birlikte ele alarak mevcut sorunlara çareler arayacağız."

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 22:38
YORUM EKLE