MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, Oğuz Ata İlköğretim Okulunu anlattı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, Oğuz Ata İlköğretim Okulu'nu anlattı. Kıylıç, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin önderliğinde “Okulsuz Her Köye Bir Eğitim Konağı” kampanyası başlatıldığını “Oğuz Ata” adı verilen modern bir ilköğretim okulu yaptırıldığını söyledi.

MHP 13.10.2021, 20:34 13.10.2021, 21:12
MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, Oğuz Ata İlköğretim Okulunu anlattı

Filiz Kılıç, Devlet Bahçeli’nin önderliğinde “Okulsuz Her Köye Bir Eğitim Konağı” kampanyası başlatıldığını ve ilk olarak Aksaray Dikmen köyünde köy çocuklarının okuması için “Oğuz Ata” adı verilen modern bir ilköğretim okulu yaptırıldığını söyledi. Kılıç, 2010 yılında temeli Bahçeli tarafından atılan bina bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanarak 2011 yılında yine bahçeli'nin de katıldığı bir törenle hizmete açıldığını aktardı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından 2011’de yaptırılan Oğuz Ata İlköğretim Okulu'nu EtikHaber'e anlattı.

"Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin önderliğinde “Okulsuz Her Köye Bir Eğitim Konağı” kampanyası başlatılmış ve ilk olarak Aksaray Dikmen köyünde köy çocuklarının okuması için “Oğuz Ata” adı verilen modern bir ilköğretim okulu yaptırılmıştır. 2010 yılında temeli Sayın Devlet Bahçeli tarafından atılan bina bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanarak 2011 yılında yine Genel Başkanımızın da katıldığı bir törenle hizmete açılmıştır." açıklamasına yer veren Filiz Kılıç, Bu projenin eski adının “Tokarız” olan Dikmen köyünün seçilmesinin özel bir sebebi bulunduğunu söyleyen Kılıç, " Hasan Dağı’nın hemen dibinde Aksaray’a çok yakın olmasına rağmen bu köy Anadolu’nun yol, su, okul gibi problemleri henüz çözümlenememiş fakir köylerinden birisiydi.Tarım ve hayvancılık çok sınırlıydı. Bu sebeple de köyün gençleri büyük şehirlere, özellikle İstanbul ve Ankara’ya kâğıt ve atık malzeme toplamaya gidiyordu. Birkaç aylık çalışmadan sonra kazandıkları az bir para ile köylerine dönmekte, para bitinceye kadar köyde kalıp sonra tekrar çalışmaya gitmekteydiler." dedi.

Eğitimin her şeyin başı olduğunu belirten Filiz Kılıç, "eğitilemeyen, meslek sahibi olamayan insanların sokaklara kolayca indiği, istismar edildiği görülmüştür. İstanbul’da polis ile kâğıt ve atık malzeme toplayıcıları arasında yaşanan son olaylar, 10 yıl önce Sayın Genel Başkanımızın himayelerinde başlayan bu eğitim seferberliğinin artarak devam etmesi gerekliliğini bir kez daha ortaya koymuştur." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)