MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Belli Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Gölbaşı Teşkilatı 12. Olağan Kongresinde yapılan başkanlık seçiminde 232 delegenin oyunu olan Ersin Pehlivan yeniden ilçe başkanı seçildi.  

MHP 13.08.2017, 21:10
MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Belli Oldu

MHP Gölbaşı Teşkilatı 12. Olağan Kongresini tamamladı. Başkanlık seçiminde 232 delegenin oyunu olan Ersin Pehlivan yeniden ilçe başkanı seçildi. 

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen MHP Gölbaşı Teşkilatı 12. Olağan Kongresi, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Divan başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya’nın yaptığı kongrede, yeni ilçe başkanını belirleyebilmek için delegeler sandığa gidip oy kullandı. Tek aday olan Ersin Pehlivan, 400 delegeden 232’sinin oyunu alarak tekrardan ilçe başkanı seçildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tebrik telgrafı kongrede okundu.

BİZİM UYANIK OLMAMIZ LAZIM

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya,  Anayasa değişikliğinde uzlaşmanın sağlandığını belirterek, “Ama anayasanın nasıl değişeceği kamuoyuna sunulmadı. Bakın bizden 5 tane milletvekili çıktı ‘Ben bu anayasa değişikliğine hayır diyeceğim’ dedi. İnanın samimiyetle söylüyorum biraz daha akıllı davranın da şu anayasa değişiklik metni ortaya çıksın okuyun, ondan sonra da deyin ki ‘biz bu metni beğenmedik.’ Metni okumadan hayır diyorlar. ‘Neden hayır diyorsunuz?’ dendiğinde ‘Devlet Bahçeli evet diyor’ dediler. Yani Devlet Bahçeli evet diyorsa o hayır diyecek.  Peki, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 316 tane milletvekili vardı. 316 tane milletvekilinin tamamı evet oyunu verdi. Milliyetçi Harekât Partisi’nden ayrılıp oraya gidenler vardı. Beyanatları var ‘Milliyetçi Hareket Partisi’nde ülkücülüğümü yaşayamıyorum’ deyip AK Parti’de çözüm süreci yürütenler. Burada ülkücülüğünü yaşayamadı. Ama gitti orda çözüm sürecinde ülkücülüğünü yaşadı. Bizim uyanık olmamız lazım. Bizim yapılanları anlama gibi mecburiyetimiz var. Parti yönetimine seçilecek arkadaşlar, teşkilatlarda bulunan, sokağa çıktığında MHP’li algısı olan tüm ülküdaşlarımız, değerli büyüklerimiz, ağabeylerimiz, kardeşlerimiz, çocuklarımız büyük vebalimiz var. Olayın doğrusunu anlayıp anlatmak gibi” diye konuştu.

 Karakaya şöyle devam etti:


“Biz ülkücüyüz, biz milliyetçi hareket partiliyiz diyenler oldu. Kimse beni ilgilendirmiyor. Ben partime oyumu vereceğim. Gölbaşı’nda ne oldu? Şu ismi gönderelim denildi. Kim kaybetti. Biz kaybettik. Yine biz buradayız, bu salondayız ama kaybettik. İlçe de ver, büyükşehirde ötekide ver denildi. Ne farkı var ikisinin birbirinden. Hiçbir farkı yok. Çünkü orada fitnenin bir tarafı orayı çürütmüş, ötekinin öteki tarafını çürütmüş. Genel Başkanımızdan önce Başbuğ döneminde de bunlar yaşandı. Bugün ki sandıklarda bu fitneyi yapanlar o günde şunu demişti; ‘MHP zaten barajı geçemez. Barajı geçemeyen partiye oy vermek yazıktır, günahtır. Bunun yerine biz o gün ki mevcut parti olan ANAP’a, DYP’ye verelim meclise girsinler’ denildi o gün barajı geçemedik.


Tekrardan Başkan seçilen Ersin Pehlivan ise, “Bizler burada kardeş kavgası çıkararak, bizlere bölgeye çalışanlara inat manevi değerlerimizi siyaset malzemesi yapanlara inat, bayrağımızı gönderden indirmek isteyenlere inat bu salonda tek yürek ve tek bileğiz. Adı bir, bayrağı bir, lisanı bir, inancı bir, milleti bir, dünü ve bugünü bir olanların birliği ile haklı olan hakkaniyetin ile yanında olacağız” dedi.


MHP Gölbaşı 12. Olağan Kongreye Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya’nın yanı sıra Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Merkez MYK Üyesi İbrahim Çiftçi,  ilçe başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar ve partililer katıldı.
 

Yorumlar (0)