MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta; Er Meydanı Kurulmuştur

MHP Grup Başkanvekili Erhan usta, 24 Haziran'da yapılacak olan Erken seçim ve gerekçeleriyle ilgili açıklamada bulunarak, "16 Nisan'da oluşan hayır cephesi Türkiye'yi siyaseten boğmak isteyen bir tutum içerisindeydi" dedi.

MHP 19.04.2018, 16:39 19.04.2018, 18:23

BENGÜTÜRK TV ekranlarında yayınlanan ve Özlem Üzenir'in sunduğu "Gündemde Bugün" programına konuk olan Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erhan Usta, Erken seçim ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu,


MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin TBMM'de Partisinin grup toplantısında yaptığı erken seçim çağrısından birgün sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli bir araya geldi.Hemen ardından düzenlenen basın toplantısında Erdoğan, "Bu kararın ülkemiz, milletimiz ve partilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum" diyerek, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacağı yönünde açıklama yaptı. Bu açıklamalara binaen siyasi partiler erken seçime hazır olduklarını beyan eden açıklamalarda bulundu.


Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, BENGÜTÜRK'ten Özlem üzenir'e konuştu. Erken seçim kararının milletimize hayırlı olmasını temenni eden Erhan Usta, "Erken seçim Türkiye’nin her anlamda önünü açacaktır." dedi.

Erken seçimin 24 Haziran'da yapılmasının gerekçelerini anlatan Erhan Usta şu açıklamalarda bulundu:

BÜTÜN BUNLARIN AŞILMASI GEREKİYORDU

"Türkiye 15 Temmuzda Hain bir darbe eşiğinden döndü.15 Temmuz'da milletimiz birlik beraberlik içerisinde bu çok ciddi hal almış olan darbe girişimini atlattı.Ordan sonra Türkiye'de bir birlik oluştu. Özellikle Milliyetçi Hareket Partisi ve Adalet Kalkınma Partisi arasında türkiye'de sıkıntıları gidermeye yönelik bir ruh oluştu. Daha sonra Türkiye'nin içinde bulunduğu sıkıntıları aşmak amacıyla bir Anayasa değişikliği yapıldı ve 16 Nisan referandumu'nda da halkımız bu anayasa değişikliğini kabul etti. Türkiye'nin yeni bir sistemle yoluna devam etmesi öngörülüyordu fakat, bu süreç içerisinde Türkiye'ye içeriden dışarıdan coğrafyadan kaynaklanan sorunlar nedeniyle bir duruş sergiledi. Bütün bu mücadeleler devam ederken içeride de bir yandan siyaset tıkanmıştı.16 Nisan'da oluşan hayır cephesi Türkiye'yi siyaseten boğmak isteyen bir tutum içerisindeydi. Bütün bunların aşılması gerekiyordu. Anayasa değişikliğine göre Türkiye'nin yeni sisteme 3 Kasım 2019'da yapılacak olan seçimlerle geçmesi öngörülüyordu. Ancak, artık öyle bir hal aldı ki, Türkiye'yi 2019'da yapılacak seçimlere götürmek her ger geçen gün zorlaşıyordu. İşte bu gerekçelerle, Sayın Genel Başkanımız bu haftaki grup toplantısında erken seçim çağrısı yaptı. 26 Ağustos tarihini zikretti. Daha sonra Sayın Genel Başkanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız arasında yapılan görüşme neticesinde dün itibariyle 24 haziran erken seçim terihi olarak belirlendi.Biz bunun Türkiye açısından çok hayırlı sonuçlar doğuracağını ümit ediyoruz. Türkiye'nin önündeki tıkanıklığın, siyasi tıkanıklığın aşılacağını ve Türkiye'yi çerçevesi içerisine almaya çalışanlara karşı bir duruş sergileneceğini görüyoruz. Bu seçimden sonrada Türkiye'nin önü açılacak ve yoluna devam edecektir. Yeni sistem ğüçlü bir yönetim yapısını öngörüyor.Bu Türkiye açısından çok önemli. Biz bunu Milliyetçi Hareket Partisi olarak önemsiyoruz.

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erhan Usta'nın video kaydından konuşmanın tamamını izleyebilirsiniz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
aysel karamehmetoğlu 3 yıl önce
Milliyetçi Hareket Partisi'nin pırlanda ayarında milletvekili Erhan Usta ne diyorsa doğrudur. MHP ve Erhanusta birbirine çok yakıştı. Ülkemizin çıkarları ve geleceği güvenilir ellerde olduğuna inanıyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin.