MHP İl Başkanı Karabıçak; Türk Hekimlerine Güveniyoruz

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Çin merkezli olarak tüm dünyada baş gösteren ve ülkemizde de görülmeye başlayan Koronavirüs Kovid-19 salgını ile ilgili sağlık çalışanlarının gösterdiği çaba dolayısıyla teşekkür etti.

MHP 18.03.2020, 17:34 18.03.2020, 21:27
MHP İl Başkanı Karabıçak; Türk Hekimlerine Güveniyoruz

Çin merkezli olarak tüm dünyada baş gösteren ve ülkemizde de görülmeye başlayan Koronavirüs Kovid-19 salgını ile ilgili olarak basına açıklaması yapan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak; Çin merkezli olarak tüm dünyada baş gösteren Koronavirüs Kovid-19 salgınının bütün önlemlere karşın Türkiye'de de görülmeye başladığını belirtti.

Sağlık Bakanlığının çalışmaları MHP Genel Merkezi nezdinde takip edildiğini ifade eden Karapıçak, "Geçtiğimiz günlerde Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Edip Semih Yalçın teşkilatlara yönelik bir mesaj yayınladı. Bu mesajı teşkilatlarımıza iletti. Bizler se Samsun yerelinde Koronavirüs Kovid-19 salgını yakından takip ediyoruz. Bu çalışmalar ile ilgili olarak ilgili kurum ve kuruluşlardan günlük bilgi alıyoruz. Çalışmaları yürüten tüm kamu çalışanlarına, yöneticilerine ve mülki amirlere teşekkür ediyorum.” dedi.

KARAPIÇAK; SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Sağlık çalışanlarının mesai mefhumu gözetmeden çalıştığını söyleyen Karapıçak. “Burada yükün büyüğü sağlık çalışanlarında. Doktorundan hemşiresine, memurundan hizmetlisine kadar tüm sağlık çalışanları bu süreçte büyük takdir toplamıştır. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bizlere düşen görev ise devletimiz tarafından alına tedbirlere uymak ve uyarıları dikkate almaktır.” dedi.

Karapıçak çok dikkat edilmesi ğereken bir süreç yaşandığına dikkat çekerek, "Önümüzde dikkat etmemiz gereken bir süreç var” diyen Karapıçak açıklamasına şu şekilde devam etti; “T.C. Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere devletin ilgili kurumları gerekli tedbirleri almış, toplumu düzenli olarak şeffaf bir şekilde bilgilendirmektedir. Önümüzdeki süreç daha dikkatli olmamız gereken bir süreçtir. Umudumuz en kısa sürede ülkenin ve dünyanın normale dönmesidir.” dedi.

14 MART TIP BAYRAMI

Geçtiğimiz günlerde kutlanan 14 Mart Tıp Bayramının bu yıl Koronavirüs Kovid-19 salgınının gölgesinde geçtiği belirten Karapıçak “Tıp Bayramı her yıl kutlanandan biraz farklı ve buruk geçti” dedi.

Karapıçak açıklamasının sonunda “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Beni Türk hekimlerine emanet edin" derken bir gelecek vizyonu çizmiş, aynı zamanda Türk Milletini, gelecek nesilleri, Türk doktorlarına emanet etmiştir. Biz Türk Milleti olarak Türk doktorlarına güveniyoruz. Bu kutsal meslek emek ister. Emekleri için de doktorlarımıza bu vesileyle tekrar teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
14°
sisli