Alexa

MHP İl Başkanı Karapıçak, Meclis Üyeleri İle İlk Toplantısını Yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası 17 İlçe Başkanı ve 15 İlçede belediye meclis üyesi seçilen 64 meclis üyesiyle Canik Kültür Merkezinde bir araya geldi.

MHP İl Başkanı Karapıçak, Meclis Üyeleri İle İlk Toplantısını Yaptı

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası seçilen Alaçam ve Asarcık Belediye Başkanları, seçilen 64 meclis üyesi ile Canik Kültür Merkezinde bilgilendirme ve koordinasyon amacıyla toplanan MHP teşkilatı birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı öncülülüğünde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Abdullah Karapıçak, 31 Mart Yerel Seçimlerini değerlendirerek, “31 Mart yerel seçimlerine Cumhur İttifakı olarak girdik. Asarcık Belediyesi başkanlığı yanı sıra Alaçam Belediyesi başkanlığını da saflarımıza kattık. Bu belediye başkanlarımız ve 15 ilçe belediyesinde meclis üyesi seçilen MHP'li 64 meclis üyesi arkadaşlarımız Milliyetçi Hareket Partisi'nin ‘Üretken Belediyecilik’ anlayışını benimseyerek tüm Samsun’a belediyecilik anlayışımızı yayacaklar ve bu anlayış doğrultusunda hareket edeceklerdir” ifadelerini kullandı.

Başkan Karapıçak, konuşmasında meclis üyelerine büyük görevler düştüğüne dikkat çekerek şöyle konuştu:

MECLİS ÜYELERİMİZİ YALNIZ BIRAKMAYACAĞI

“Her meclis üyemiz milletin iradesinin sandığa yansıması sonucu göreve gelen demokrasinin yereldeki birer neferidir. Bu vebal ve sorumluluk meclis üyelerimizin üzerindedir. Meclis üyelerimizi asla yalnız bırakmayacağımız gibi bugün ilkini gerçekleştireceğimiz eğitim ve bilgilendirme amaçlı toplantı ve seminerler artarak devam edecektir. Buradaki hedef her meclis üyemizin belediyecilik mevzuatına hakim, hukuki altyapısını ve görev bilincine sahip, üretken belediyeciliğin kendi ilçe belediye meclislerinde birer temsilcisi olarak eğitmek ve yönlendirmektir” 

EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Bu toplantıların devamı geleceğini belirten Abdullah Karapıçak, Meclis Üyeleri Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı”nın ileriki günlerde “Yerel Yönetim Akademisi” adı altında eğitim programı ile devam edeceğini belirterek “2023 hedefinde yerel yönetimler bizim için olmazsa olmazımızdır. Şimdiden bu vizyona uygun olarak eğitimler düzenleyeceğiz. Bu eğitimler sadece teşkilatlarımız ve mevcut meclis üyelerimiz ile değil gelecekte yerel yönetimlerde partimizden aday olmayı düşünen tüm partililerimize de açık olacaktır.” dedi.

İLK EĞİTİMİ DENEYİMLİ MECLİS ÜYELERİ VERDİ

MHP Samsun İl Başkanlı Karapıçak değerlendirme toplantısı ardından Deneyimi olan İlkadım Belediye Meclis Üyesi Mali Müşavir Cemalettin Kola ve Canik Belediye Meclis Üyesi Mimar İsmail Sevindik meclis üyelerine ve İlçe Başkanlarına belediye mevzuatları, meclis üyesinin görev ve sorumlulukları, meclisin oluşturulması, meclis seçimleri, komisyonla ve imar mevzuatı konularında bir dizi bilgiler verdi.

MECLİS ÜYELERİ GRUPLARINI OLUŞTURACAK

Her ilçe Belediye Meclisinde MHP grubu oluşturulmasını isteyen Karapıçak, Bu durumun Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi için de geçerli olduğunu belirterek, “Tüm belediyelerde MHP grubu oluşturulacaktır. Cumhur İttifakı, MHP grubu ile ittifak olarak seçimlere girdiğimiz AK Parti grubunun belediye meclislerinde ortak çalışmaları ve kararlara destek vermek suretiyle ittifak ruhunu belediye meclislerine yansıtarak devam edecek” dedi.

KARAPIÇAK, MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR EDEREK ROZETLERİNİ TAKTI

Karapıçak, toplantı sonrasında seçilen belediye başkanları ve meclis üyelerine rozetlerini taktı. 31 Mart yerel seçimlerinde mesai mefhumu gözetmeden çalışan ilçe başkanlarına, Belediye Başkanlarına ve Meclis Üyelerine başarılar dileyen Abdullah Karapıçak; Listelerden meclis üyeliğine seçilemeyen meclis üyesi adaylarını unutmayarak, “Bizim için seçilen seçilmeyen ayrımı yoktur. Tüm meclis üyesi adaylarına ayriyeten teşekkür ediyorum” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 21:06
YORUM EKLE