Alexa

MHP İlçe Başkanı Kamber; Cumhuriyet Bayramını Kutladı

Milliyetçi Hareket Partisi Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96. Yılı münasebetiyle bir yayımladığı mesajda, " Vatanları uğruna kendilerini feda eden şehitlerimizin de ruhları şar, mekanları cennet olsun." dedi.

MHP İlçe Başkanı Kamber; Cumhuriyet Bayramını Kutladı

MHP Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda; "96 yıllık Cumhuriyet, etnik kökeni ve mezhebi ne olursa olsun, tüm Türk vatandaşlarının mirası ,Tüm Türk vatandaşlarının göz nuru, şehit ve gazilerimizin hediyesidir. Üzerinde yaşadığımız ecdat kanlarıyla sulanmış bu vatan hepimizindir. Ayyıldızlı bayrağımız, bizi bir arada tutan devlet imiz, milletimiz için en iyi idare biçimi olan Cumhuriyet hepimizin varlık nişanesidir. Hülasa, Mensubu olmakla övündüğümüz Türk milleti, gücümüz ve güvencemizdir."dedi.

Cumhuriyetimizin 96.’ncü yıldönümünü bir taraftan büyük bir şevk, heyecan ve gururla idrak ettiklerini belirten MHP İlçe Başkanı Cahit Kamber açıklamasını şöyle sürdürdü:

SİNSİ ve KALLEŞ ODAKLARA FIRSAT VERİLMEYECEK

Emperyalist emeller tarafından tarihten silinmeye ve sıkıştırılmaya çalışılan milletimiz, varlığına, birliğine ve son yurduna kanıyla, canıyla sahip çıkmıştır. Milletimiz, bedeli ne olursa olsun teslim olmayacağını ispatlamıştır. Aziz milletimiz 29 Ekim 1923 tarihinde, kutlu mazisinin en önemli stratejik silkinişlerinden birini yapmıştır. içteki ve dıştaki sinsi ve kalleş odaklara fırsat vermeyeceğini azim ve cesaretle ortaya koymuştur. Türkiye Cumhuriyeti; şehit kanıyla, savaş meydanlarındaki kahramanlıklarla şehitlerimizle vücut bulmuştur. Cumhuriyet ruhunun bölücü niyet ve saldırılarla sarsılmasına, üniter devlet yapısının tahrip edilmesine ve gayretlerine herkes şahit olmaktadır. Türk milleti son vatanında ettiği 96 yıllık yemininden şartlar ne olursa dönmeyecektir. bin yıllık kardeşlik hukukunu ihlal etmeyecektir.

Fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür nesillerin yetişmesini temin eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kurucu kahramanları saygı ve minnetle yâd ederek, Allah'tan rahmet diliyorum. Vatanları uğruna kendilerini feda eden şehitlerimizin de ruhları şar, mekanları cennet olsun.

Ülkemiz için büyük bir önem arz eden Barış Pınarı Harekatı'nda vatanı için canını ortaya koyan Mehmetçiklerimizin dualarımızla yanındayız. 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2019, 15:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice
Hatice - 2 yıl Önce

Türkiye

Peeoples
Peeoples - 1 yıl Önce

WoW

Ela  Betül   dağ
Ela Betül dağ - 4 hafta Önce

Sizi seğmiyorum