Alexa

MHP İlçe Teşkilatı Toplu İstifa Etti

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas-Gölova MHP ilçe teşkilatı toplu olarak istifa etti.

MHP İlçe Teşkilatı Toplu İstifa Etti
banner327

MHP gölova ilçe yönetimi genel merkeze  tepki göstererek toplu istifa etti.

Gölova ilçe Başkanı Recep Kılıç yazılı bir açıklamaya yaparak yönetim kurulu olarak istifa ettiklerini söyledi ve ekledi..

Sivas il başkanlığının 4 aya yakın bir süredir kapalı olduğunu belirten Kılıç Sivas'a bir il başkanı belirleyemeyenlerin Türkiye'ye başkan belirlemesi trajikomiktir dedi.

MHP GENEL MERKEZİNE GÖNDERİLEN YAZI ŞÖYLE:

Sivas İl Göloca ilçesi MHP ilçe başkan ve yönetim kurulu olarak yaşadığımız referandum süreci ile alakalı istifa kararı almış bulunuyoruz. İstifa kararını MHP genel merkezine hitaben yazma sebebimiz; 4 ay’a yakın süredir Sivas İl Başkanlığımızın kapalı olması ve il başkanının bulunmamasıdır.

MHP genel merkezinin kendini temsil edecek bir il başkanını 4 Ay’a yakın süredir aradığı halde bulamamış olması, aslında istifamızın ne kadar haklı ve yerinde olduğunun da göstergesidir.

Daha Sivas’a il başkanı belirleyemeyenlerin Türkiye’ye başkan belirlemeye kalkmasını trajikomik bulduğumuzu beyan etmek istiyoruz. 


Bizler 47 yıllık siyasi geleneği olan ülkücü hareketin neferleri olarak inandığımız davamıza ömrümüzün sonuna kadar hizmet etmeye devam edeceğiz. Fakat inandığımız değerler ile temsil ettiğimiz makam çeliştiği taktirde vaz geçeceğimiz şey değerlerimiz, ülkümüz değil, oturduğumuz makam ve koltuk olacaktır.

Bu tavrın bütün ülküdaşlarımıza örnek olması temennisi ile Sivas ili Gölova ilçesi MHP ilçe başkanı ve yönetimi olarak istifa ediyoruz. Yaşadığımız referandum sürecinde evet diyen bir MHP genel merkezini temsil etme imkanı ve ihtimalimiz yoktur.
 

YORUM EKLE