MHP İlkadım Belediye Başkan Aday Adayları Belli Oldu mu?

Samsun’un İlkadım ilçesi için MHP’den 3 isim başkanlık aday adaylığı için belirlendiği yolunda haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'e sorduk.

MHP 18.04.2018, 01:59 18.04.2018, 13:52
MHP İlkadım Belediye Başkan Aday Adayları Belli Oldu mu?

Samsun bazı yerel haber sitelerinde Samsun İlkadım ilçesi için MHP’den 3 isim başkanlık aday adaylığı için belirlendiği yolundaki çıkan haberleri MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'e sorduk.

2019 yılında yapılması planlanan yerel seçimlerde siyasi partilerin çalışmalarının şimdiden başladığı ve MHP'nin tekrar İlkadım Belediyesi’nde bayrağını dalgalandırmak istediği, bu anlamda MHPli yöneticiler bir araya gelerek İlkadım ilçesi belediye başkan adaylığı için 3 isim belirledikleri yolundaki çıkan haberlere tepki gösteren Başkan Tekin, "Partimiz farklı amaçlar ile kaynağı belirsiz haberler ile dizayn edilecek veyahut aday belirlenecek bir siyasi teşkilat değildir." ifadelerini kullandı.

Kapsamhaber - Bazı yerel sitelerde İlkadım Belediyesi Başkanlık aday adaylarının belirlendiği yönündeki haberler doğru mu?

"Aday adayı belirleme takvimimizi açıklanmadı"

Milliyetçi Hareket Partisi köklü ve kurumsal bir partidir ve bugüne kadar girdiği her seçimde iddialı olmuştur bundan sonra da gireceği her seçimde iddialı olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi il teşkilatı olarak genel merkezimiz ile yapmış olduğumuz istişareler ve aldığımız talimatlar doğrultusunda yerel seçimler ile ilgili henüz bir aday adayı belirleme takvimimizi açıklamış değiliz.

Kapsamhaber - Çıkan Haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtiyorsunuz...

"MHP, Türkiye’nin en disiplinli siyasi partisidir."

Milliyetçi Hareket Partisinin kapısı Türk milletinin şerefli her bir ferdine sonuna kadar açıktır. Her hangi bir göreve talip olmak isteyen aday adayı olmayı düşünen herkes kişisel çalışmalarını teşkilatlarımız ile istişareli bir şekilde yapabilir. Ancak, partimiz farklı amaçlar ile kaynağı belirsiz haberler ile dizayn edilecek veyahut aday belirlenecek bir siyasi teşkilat değildir. Milliyetçi Haraket Partisi İlçe teşkilatlarından il teşkilatına, il teşkilatından genel merkez birimlerine kadar liderinin emir ve talimatları doğrultusunda çalışmalar yürüten Türkiye’nin en disiplinli siyasi partisidir.

Kapsamhaber - konuyla ilgili son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

"Aday adayı belirleme çalışmamız asla söz konusu değildir."

İl teşkilatı olarak bizlerin seçim süreçleri ile ilgili bizzat açıklama yapmadığımız taktirde dedikodulara ve asılsız algı operasyonlarına hiç kimsenin itibar göstermemesini rica ederiz. Samsun teşkilatları olarak her an seçim olacakmış gibi hazırlıklarımızı ve çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ancak, bugün genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli grup konuşmasında da ifade ettiği üzere Türkiye’de ve dünyada yaşanan olaylar değerlendirilerek ülkemizin önümüzde ki günlerde maruz kalacağı muhtemel belirsizlik ve kaos ortamının oluşmaması Cumhurbaşkanı hükümet sisteminin sağlıklı bir zeminde hayata geçirilebilmesi adına cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin 26 Ağustos 2018’de yapılmasının daha doğru olacağı ifade edilerek bir çağrıda bulunulmuştur. Bu çağrının üzerine genel başkanımızın söylemlerini talimat kabul eden Samsun İl teşkilatının önceliği cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimidir. Bu bağlamda yerel seçimler ile ilgili şuana kadar aday veya aday adayı belirleme çalışmamız asla söz konusu değildir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)