MHP İzmir'de Hayvanları Koruma Gününe Dikkat Çekti

MHP İzmir Karşıyaka İlçe teşkilatı İlçe Başkanı Akif Yılmaz, YÖnetim Kurulu üyesi ve hayvan hakları komisyonundan sorumlu başkanı Ayşe Kara İlhan yönetim kadrosu ile bir araya gelerek hayvanları koruma gününe özel mesajlar yayımladı.

MHP 04.10.2020, 18:00 04.10.2020, 19:24
MHP İzmir'de Hayvanları Koruma Gününe Dikkat Çekti

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Karşıyaka Teşkilatı Kongre'nin Ardından Hayvan Hakları İçin bir araya gelerek yaptıkları basın açıklamasında, hayvan hakları koruma günü sadece 4 Ekimde değil hergün koruyalım mesajı verdiler.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Karşıyaka ilçe başkanlığı gerçekleşen 13. ilçe kongresi ardından 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları günü münasebetiyle bir araya gelen yöneticiler, Dünyada insan nüfusu sürekli bir artış gösterdiğine diğer canlı türlerinin yaşam alanları ve hakları daraldığına Hayvanları Koruma Günü olarak kutlanan söz konusu canlıların yaşam haklarını bilmek büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, bu günü kutladılar.

4 Ekim Dünya Hayvan Hakları gününe istinaden, MHP İzmir Karşıyaka İlçe teşkilatı yönetim kurulu üyesi ve hayvan hakları komisyonundan sorumlu başkanı Ayşe Kara İlhan ve MHP Karşıyaka İlçe Başkanı Akif Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri bir araya gelerek hayvanları koruma gününe özel mesajlar verdi.

Sadece 4 Ekimde değil hergün koruyalım

MHP Karşıyaka ilçe teşkilatı ve hayvan hakları komisyonunu Hayvanları Koruma Günü olan bugün mama dağıttılar. Veteriner hekim Özgür Gökhan Cabey, MHP Karşıyaka İlçe kadın kolları Başkanı Gülden Yıldırım, MHP Karşıyaka ilçe başkan yardımcısı Doktor Uzay Kamil Köksal beraberinde heyetle birlikte örnekköy hayvan barınağını ziyaret ederek, burada bulunan canların yaşam koşullarını, hasta olanların tedavi yöntemlerini incelediler. Yapılan açıklamada ise, hayvan hakları koruma günü sadece 4 Ekimde değil hergün koruyalım mesajı verdiler.

SOSYAL MEDYA HESABIMIZI AÇTIK

Hayvan hakları komisyonundan sorumlu başkanı Ayşe Kara İlhan; Bu anlamlı günde gözleri maalesef kör olan bir kedinin tedavisini ve sahiplenilmesinin yanı sıra 15 kedininde kısırlaştırılmasını gerçekleştirdiklerini belirterek, "daha önce gönüllü olarak bu canlılara yaptığımız desteği ve yardımı ilçe başkanımız Akif Yılmaz'ın desteği ve isteği üzerine kurumsal hale getirdik. Veteriner hekimimiz ve onlara yürekten sevgisini ve şevkatini her koşulda desteğini esirgemeyen meclis üyemiz Seher Dikmen ve ilçe yöneticilerimiz ile birlikte daha verimli olmak adına şiddete maruz kalmış yardıma ihtiyacı olan ve nakil desteğine ihtiyaç hallerinde sağlık tedavilerinde yardımcı olmak adına sosyal medya hesabımızı da açtık." dedi.

İlhan, son olarak yaptığı açıklamada uşunları söyledi:

"Dünya sadece biz insanların yaşam alanı değil, onlarında yaşam hakkı olduğunu savunarak çevreye ve dünyaya zarar vermeden ne şekilde daha yararlı oluruz ve bunun bir güne değil tüm günlere yayarak gerçekleştirmeliyiz"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)