MHP, Ladik'te Anayasa Değişikliğini Anlattı

Milliyetçi Hareket Partisi MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta ve İl Başkanı Taner Tekin gittikleri Ladik'te vatandaşlara Anayasa Değişikliğini anlattı.

MHP 01.04.2017, 11:02 01.04.2017, 11:20
MHP, Ladik'te Anayasa Değişikliğini Anlattı

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ile MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin Ladik'te vatandaşlar ile buluştu. MHP 26. Dönem Milletvekili adayı İbrahim Yılmaz'ın da katıldığı programda 16 Nisan'da yapılacak olan referandumla ve bu süreçle ilgili bir dizi ziyaretlerde bulunarak, Ladiklilerin sorularını cevaplandırdılar.

Referandum çalışmaları kapsamında Samsun'da her gün bir ilçede Anayasa değişikliği ile ilgili bilgilendirme programları düzenleyen MHP Samsun il başkanlığının son durağı Ladik oldu.

Ladik İlçe merkezinde bulunan esnafları ziyaret eden Erhan Usta ile Taner Tekin, daha sonra yine ilçe meydanında vatandaşlar ile bir araya geldi. Vatandaşa anayasa içeriği hakkında bilgiler veren  Usta, hayır cephesi tarafından halkın anayasa hakkında yanlış bilgilendirildiğini anlattı.

Erhan Usta, Halka doğru bilgileri aktarmak için sahada olduklarını ve iilçeleri gezdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu; "Cumhurbaşkanının mevcut sistemde görünen yetkiler dışında kullandığı sonsuz yetki var. Her türlü kararı alıyor, uygulamayı yapıyor ancak hiçbir şekilde yargılanamıyor. Yeni anayasa Cumhurbaşkanının yargılanmasının da önünü açılıyor. Yargılanabilir Cumhurbaşkanlığı sistemi için evet dememiz gerekiyor" 

Ladik'teki gezi programına Milliyetçi Hareket Partisi Ladik ilçe Başkanı Cüneyt Özgen, il ve ilçe yöneticileri de katıldı. Ladik'te tam kadro ziyaretlerde bulunan partililere vatandaşlar teveccüh gösterdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)