MHP'li Akçay'dan, Engin Altay'a Sert tepki!

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "CHP’li Engin Altay Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin Alaattin Çakıcı ile ilgili açıklamalarını seviyesizlik ve çukur siyaseti olarak değerlendirmiş. Asıl seviyesizlik terör örgütleriyle işbirliği yapmak, terör örgütlerine sahip çıkmaktır. " dedi.

MHP 21.11.2020, 16:58
MHP'li Akçay'dan, Engin Altay'a Sert tepki!

Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili sert sözleri Türkiye'nin gündemi haline geldi. Çakıcı ile ilgili MHP lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamalarını CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "seviyesizlik ve çukur siyaseti" olarak değerlendirmesi MHP'lileri harekete geçirdi.

Diyarbakır’da hendek kazan teröristlere “barikat kuran arkadaşlar” diyen Kılıçdaroğlu’na bakılmalı

CHP’li Altay’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik açıklamasını eleştiren MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "CHP’li Engin Altay Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin Alaattin Çakıcı ile ilgili açıklamalarını seviyesizlik ve çukur siyaseti olarak değerlendirmiş. Asıl seviyesizlik terör örgütleriyle işbirliği yapmak, terör örgütlerine sahip çıkmaktır. Asıl seviyesizlik Türkiye düşmanlarının ağızıyla konuşmaktır. CHP’li Engin Altay seviyesizlik görmek istiyorsa önce kendine sonra terör örgütleriyle işbirliği yapan, Türkiye düşmanlarının ağzıyla konuşan, Kandil, Pensilvanya ve yabancı başkentlerden iktidar dilenen Kılıçdaroğlu’na bakmalıdır. CHP’li Engin Altay eğer çukur siyasetçisi arıyorsa Diyarbakır’da hendek kazan teröristlere “barikat kuran arkadaşlar” diyen Kılıçdaroğlu’na bakmalıdır.” dedi.

Bu çetinin başında kim vardır?

CHP, terör destekçilerinin toplanma merkezi haline geldiğini iddia eden Akçay, Kılıçdaroğlu döneminde CHP’de büyük bir dönüşüm yaşandığını, Kılıçdaroğlu milli hassasiyeti olanları tasfiye ederken Kandil, HDP ve Fetö destekçilerini yönetime getirdiğini, CHP terör destekçilerinin toplanma merkezi haline geldiğini belirterek; "Çete görmek isteyenlerin CHP Genel Merkezine bakması gerektiğini söyleyen Akçay, “CHP’li Muharrem İnce ‘CHP Genel Merkezinde bir çete olduğunu, bu çetenin para pul, yalan dolan ve kumpas işlerine baktığını söylemiştir. CHP’li Engin Altay eğer çete arıyorsa CHP Genel Merkezine bakmalıdır. CHP’nin başında Kılıçdaroğlu vardır. Bu çetinin başında kim vardır? CHP’li Altay’dan bu sorunun cevabını bekliyoruz.” dedi.

CHP terör destekçilerinin ve Türkiye düşmanlarının toplanma merkezi haline gelmiştir.

CHP’li Altay’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik açıklamalarını sert bir dille eleştiren Akçay, Asıl seviyesizlik terör örgütleriyle işbirliği yapmak, terör örgütlerine sahip çıkmak olduğunu ifade ederek, CHP’li Engin Altay seviyesizlik arıyorsa terör örgütleriyle işbirliği yapan, Türkiye düşmanlarının ağzıyla konuşan, Kandil, Pensilvanya ve Beyaz Saray’dan iktidar dilenen Kılıçdaroğlu’na bakmalıdır. Kılıçdaroğlu Fetö, Kandil ve HDP’ye diyet borcu ödüyor. Kılıçdaroğlu’nun Fetö, Kandil ve HDP’ye diyet borcu ödediğini söyleyen MHP’li Akçay, “Kılıçdaroğlu’nun fetö kumpasıyla CHP’nin başına getirilmesiyle birlikte CHP’de büyük bir dönüşüm yaşanmış, milli hassasiyeti olanlar tasfiye edilirken Kandil, HDP ve fetö destekçileri yönetime getirilmiş, CHP terör destekçilerinin ve Türkiye düşmanlarının toplanma merkezi haline gelmiştir. Kılıçdaroğlu, her fırsatta seçimlerde işbirliği yaptığı Fetö, Kandil ve HDP’ye diyet borcu ödemektedir.” dedi.

CHP’li Engin Altay’ın ‘Demirtaş’ı terörist olarak görmüyoruz’ şeklindeki açıklamasını eleştiren MHP Grup Başkanvekili Akçay, “CHP Grup Başkanvekili Engin Altay yaptığı basın açıklamasında Selahattin Demirtaş’ı terörist olarak görmediklerini söylemiştir. Engin Altay’ın bu açıklaması bizi şaşırtmamıştır. YPG’yi terör örgütü olarak görmeyen, pkk’lı teröristlere arkadaşlar diyen, Kandil ve fetö ile işbirliği yapan Kılıçdaroğlu’na da böyle bir grup başkanvekili yakışır.” şeklinde açıklamada bulunarak şunları söyledi:

Asıl seviyesizlik Türkiye düşmanlarının ağızıyla konuşmaktır.

CHP’li Altay seviyesizlik görmek istiyorsa önce kendine sonra Kılıçdaroğlu’na bakmalıdır CHP’li Altay’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik açıklamasını eleştiren Akçay, “CHP’li Engin Altay Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin Alaattin Çakıcı ile ilgili açıklamalarını seviyesizlik ve çukur siyaseti olarak değerlendirmiş. Asıl seviyesizlik terör örgütleriyle işbirliği yapmak, terör örgütlerine sahip çıkmaktır. Asıl seviyesizlik Türkiye düşmanlarının ağızıyla konuşmaktır. CHP’li Engin Altay seviyesizlik görmek istiyorsa önce kendine sonra terör örgütleriyle işbirliği yapan, Türkiye düşmanlarının ağzıyla konuşan, Kandil, Pensilvanya ve yabancı başkentlerden iktidar dilenen Kılıçdaroğlu’na bakmalıdır. CHP’li Engin Altay eğer çukur siyasetçisi arıyorsa Diyarbakır’da hendek kazan teröristlere “barikat kuran arkadaşlar” diyen Kılıçdaroğlu’na bakmalıdır.” dedi.

CHP’li Altay çete arıyorsa CHP Genel Merkezine bakmalıdır. CHP’li Altay’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik açıklamalarını eleştiren MHP’li Akçay, “ CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ‘ CHP Genel Merkezinde çöreklenmiş bir çete var. Para pul işlerinde de bu çete var, dedikodularda, kumpaslarda, yalan dolanda da bu çete var. Bana da bu çete tarafından kumpas kuruldu. Bu çeteyi CHP Genel Merkezi’nden def etmemiz lazım.’ demiştir. Dolayısıyla CHP’li Altay çete görmek istiyorsa CHP Genel Merkezine bakmalıdır. CHP’nin başında Kılıçdaroğlu vardır. Bu çetenin başında kim vardır? Bu çetenin lideri kimdir? CHP’li Altay’dan bu soruların cevabını bekliyoruz.” dedi.

 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu