MHP'li Arzu Erdem; Sözleşmeli ve ücretli çalışan öğretmenlerin çok büyük sıkıntıları var

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, "MHP, vatanın ve milletin bekasını düşünmek kaydıyla elini değil, gövdesini taşın altına koymuştur" ifadelerini kullandı.

MHP 02.02.2018, 10:57
MHP'li Arzu Erdem; Sözleşmeli ve ücretli çalışan öğretmenlerin çok büyük sıkıntıları var

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Arzu Erdem, Türkiye'nin öğretmen açığının her geçen gün arttığına dile getirerek, Şubat ayında en az 40 bin öğretmenin atamasının yapılması gerektiğini belirtti.

"Türkiye'de şu anda 'sözleşmeli, ücretli ve kadrolu" olmak üzere üç değişik kategoride öğretmen bulunduğunu belirten Arzu Erdem, "Sözleşmeli ve ücretli çalışan öğretmenlerin çok büyük sıkıntıları var. Ücretli öğretmenlik sistemi hem öğrenciler hem de öğretmenler açısından geriye götüren bir uygulamadır. Kendi branşında kadroya giremeyen öğretmenler, başka branşlarda öğrencilere eğitim veriyor" dedi.


Atanamayan teknik öğretmenlerin sayısının da 100 bini aştığını belirten Erdem, "Ülkemizin ve milletimizin geciktirilmiş sosyal sorunlarına çözüm aranmalı, çözüm için gayret gösterilmeli. Mağduriyetlerin milli projelerle giderilmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.


Milliyetçi Hareket Partisi'nin sadece milletin ve vatanın bekası için çalışmalar yürüttüğünü söyleyen Erdem, "Ülkemizin birlik beraberliğe ihtiyacının en fazla olduğu bu dönemde sınır ötesi harekat bir taraftan, ülke içinde yaşananlar diğer taraftan, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra ülkemizin girmiş olduğu sıkıntılı sürecin atlatılması için milli anlamda bir arada olabilen, terörle 7/24 mücadele eden bir ittifaka Türk milletinin sandıkta destek vermesinin çok önemli olduğuna inanıyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)