banner434

MHP'li Aydın; Milli Değerlerimiz Yabancılara Teslim Edilmemelidir

Milliyetçi Hareket Partisi Canik İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Karadeniz Av Yaban Hayatı Avcılık Federasyonunun düzenlemiş olduğu KAYHAF Genel İstişare Toplantısına katıldı.

MHP 30.11.2018, 15:38 30.11.2018, 17:19
MHP'li Aydın; Milli Değerlerimiz Yabancılara Teslim Edilmemelidir

MHP Canik İlçe Başkanı Ahmet Aydın, 29 Kasım 2018 tarihinde Karadeniz Av Yaban Hayatı Avcılık Federasyonunun düzenlemiş olduğu KAYHAF Genel İstişare Toplantısına katıldı. Ahmet Aydın, Bu ilin en büyük sulak alanının UNESCO ya devretmeye çalışanlar yanlış yolda olduğunu söyledi.

Avcıların Sorunları

Özellikle Samsun ve bölge avcılarının sorunlarının ele alındığı toplantıda, Samsun'da 5500 belgeli avcının Samsun'da yaşadıkları sıkıntılara şahit olduğunu ifade eden Ahmet Aydın; Toplantıda, avcılar sorunlarını çözmeye odaklı çalışmaları ve projelerini açıkladıklarını, Makul ve mantık çerçevesinde talepleri, ilimize olan ekonomik katkıları tüm verileri ile ortaya koyduklarını, Sitemleri ve gayretlerinin boşuna olmadığını gördüğünü belirtti.

Milli Parklar Neden Devre Dışı Bırakıldı?

Samsun'un en büyük sulak alanının UNESCO ya devretmeye çalışanlar yanlış yolda olduğunu belirten Aydın konuşmasını şöyle sürdürdü; "Bu ülkenin Tarım Orman Bakanlığının ilgili Genel Müdürlüğü Doğa Koruma Milli Parklar ne hikmetse devre dışı bırakılmaya çalışılmıştır. Bu toprakları biz yönetemedik al UNESCO sen yönet demek yanlıştır. Bu ülkenin öyle ya da böyle kendi Milli değerleri adı ne olursa olsun yabancı oluşumlara teslim edilmemelidir. Biz onlardan daha iyisini yapmalıyız. Bu sulak alanı biz daha verimli hale nasıl getirebiliriz? O bölgeyi en iyi bilen her anına her değişimine tanıklık eden avcılardır. Avcıları bu alandan mahrum etmek yerine, birlikte tüm ortak paydaşları yan yana getirerek başarılı çalışmalar yapılması elzemdir.

"Avcıların Sorunlarına Göz Yummak Bizim Anlayışımıza Terstir"

Avcılar her şeyin farkındadır. Avcılar biliyor ki doğa yoksa avcılık yapılamaz; ormanlar yok olursa avlanamazlar. Onlar doğanın ve bu ülkenin gönüllü bekçileridir. Her biri devletin ilgili kurumlarından eğitimini almış, vergilerini ödemiş, avlanma haklarını kazanmış ve ilgili kanunlara riayet ederek avlanırken bu ülkenin de ekonomisine ciddi katkı sağlamışlardır. Bir noktada iç turizmin gerçek dinamiği avcılarımızdır. Bu camianın sesini duymamak, sorunlarını göz ardı etmek bizim anlayışımıza tersidir. Hakkını isteyen insanlara haklı oldukları her noktada hakları teslim edilmelidir. " dedi.

"Avcıların Sorunlarının Çözülmesi İçin Elimizden Geleni Yapacağız"

Kızılırmak deltası'nda o ya da bu sebep ile avcılık faaliyetlerini yasaklamak, kısıtlamak şehrin ekonomisine ihanet olduğunu ifade eden Ahmet Aydın açıklamasını şöyle noktaladı.

"4915 sayılı kara avcılığı kanunun emrettiği şekilde avcıların Kızılırmak deltasında avcılık faaliyetlerini yürütmesi engellenmemelidir. Karadeniz avcısının bölgenin en büyük sulak alanında ki tek talebi ortak paydaş olmaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Canik ilçe başkanlığı olarak bu haklı talebin, bu haklı talebi gündeme getiren doğasını, vatanını seven avcılarımızın sorunlarının çözümü aşamasında elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)