MHP'li Bozyel'den Çölaşan'a Sert Çıkış

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Abbas Bozyel, Sözcü Gazetesi Yazarı Emin Çölaşan'ın MHP lideri Devlet Bahçeli'yi hedef alan sözlerine ilişkin basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

MHP 13.01.2017, 15:50 13.01.2017, 16:41
MHP'li Bozyel'den Çölaşan'a Sert Çıkış

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Abbas BOZYEL'de  Sözcü Gazetesi Yazarı Emin Çölaşan’a sert tepki.

Bozyel: Hatırlatmak isteriz ki, yakın tarihimizin karanlık dönemlerinde, mandacı idarecilerin İstanbul soytarısı olup, mürekkebinden ihanet damlayan sözde yazar ve çizer güruh, yazılarıyla; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türk milliyetçilerine hakaretler yağdırmış, işgal güçlerinin himayesinde olmayı kendilerine geçim kapısı görmüşlerdir."dedi.

"Geçmişte Türk milletinin bağrına bir hançer gibi saplanmış bu bir avuç bedhahlardan birisi de, onların günümüzdeki varisi, adamlıktan bihaber Emin Çölaşan’dır." diyen Abbas Bozyel; Marksist-Sosyalist İdeolojinin tedavülden kalkmış bu son militanı ifadelerini kullandı.

MARKSİST-SOSYALİST İDEOLOJİNİN TEDAVÜLDEN KALKMIŞ SON MİLİTANI

Çölaşan gibilerin fesatlığı kendine rehber edinmiş olduğunu belirten Bozyel; "Çölaşan gibilerin Genel Başkanımıza saldırması, “sahibine yaranma çabasıdır”. Herkes bilmektedir ki Emin Çölaşan; terbiyenin karşı cephesi, edep ve seviyenin karşı kıyısı, adam geçinmeye çalışan ancak adamlıktan nasiplenmemiş birisidir.
E. Çölaşan; Türklük düşmanlarının alkışçısı, milliyetçiliğe ve milliyetçilere çattıkça parsa toplayan bir hokkabazdır. “Yoldaş Emin” diye bilinen bu sol militan, ruhen hastadır. Devlet Bahçeli düşmanlığı yapmakla görevli, kalemi kiralık, meslek ahlakı sıfırı tüketmiş bir hiçtir. Marksist-Sosyalist İdeolojinin tedavülden kalkmış bu son militanı için, şeytan gibi taşlanmaya gönüllü bu kızarmaz yüz için, ne güzel demiş şair; Şarka bakmaz, garbı bilmez, edepten yok payesi/ 
Bir kızarmaz yüz, bir yaşarmaz göz bütün sermayesi."
 Kimlik ve fikir arızalı kişiliksiz bu zatın maksadı, bu büyük camiayı meşgul etmek, enerjisini boşa harcatmak ve Milliyetçi Hareket Partisi’ni milli hassasiyetlerinden uzaklaşmış gibi göstermek melunluğudur." dedi.

MYK Üyesi Bozyel yazılı basın açıklamasını şöyle devam ettirdi:

Meydanı boş bulduğunu, taşların bağlı olduğunu zanneden, ihanet yemi yutmuş bu Çölaşan şaşkınına tavsiyemiz; atalarımızın ibretlik tembihi olan; “kazdığın kuyu boyuna göre olsun” sözünü asla unutmamasıdır.

SAHİBİNİN SESİ

MHP Lideri Sayın Bahçeli; milliyetçi-ülkücü camiayı kışkırtarak farklı mecralara çekmek isteyen Emin Çölaşan gibi şeytan karakterliler için; “Milliyetçi Hareket Partisi bir operasyon partisi” değildir diyerek, habis niyetlerini kursaklarına tıkamıştır. Diğer taraftan “hiç kimse işine geldiğinde MHP’liden daha çok MHP’li gibi bir hakka sahip değildir” sözleriyle de hadlerini bildirmiştir. MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli’nin inanç, ilke ve değerlerimizden taviz vermez duruşu, ülkemizi içine itildiği tehlikeli maceralardan uzak tutan ileri görüşlülüğü, milli varlığımızı tehdit eden iç ve dış dayatmalara karşı “milletimizin sesi” olması, Çölaşan gibi “sahibinin sesi” olan kişileri hep rahatsız etmiştir. 

DEVŞİRME ZİHNİYETİ

Suni çatışma ve ayrışmayı körükleyen Çölaşan gibilere karşılık, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin toplumsal mutabakat ve uzlaşmadan, üniter ve milli yapıdan asla geri adım atmayan azim ve kararlılığıyla, ülkü yolunda, millet, devlet ve vatan uğrunda kara sevdalı oluşu hazmedilememektedir. Tekrar hatırlatırız ki; Milliyetçi Hareket Partisine yönelik sonuçsuz operasyonların tetikçiliğini yapan bu zevatın, söze başlar başlamaz; “Milliyetçiler ve liderleri davalarını unuttular, yoldan çıktılar” şeklindeki carlaması, fitnesinin maya tutmamasındandır. Fikir ve düşünce yuları çözülmüş deli danalar gibi başıboş gezen bu kişinin, şüphesiz ki aklı ve hayalleri esiri olduğu ideolojik düşüncenin yurdunda, Rusya çöllerinde gezmektedir. Fitne ve fesat oklarıyla MHP’yi nişan tahtası yapmaya çalışan, devşirme zihniyetli bu kişinin Ülkücülere karşı kem gözle bakması ideolojik saplantı ve düşmanlığındandır.


Elbette ki Devlet Bahçeli’nin fikir, inanç ve ülkü yolu; Sabahattin Ali’nin sütkardeşi, Sait Molla’nın sarığı, Ali Kemal’in kabir taşı olan bu gibi gayr-ı milli zihniyet sahipleriyle asla bağdaşmaz. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli her şeye Türkçe bakan, her meseleyi Türklüğün milli varlığına ve milli menfaatlerine göre değerlendiren, ismi Türk kültür ve tarihiyle müsemma büyük bir devlet, siyaset ve dava adamıdır.  Her fırsatta Türk milletine, Türk milliyetçilerine ve lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye saldıranları bir kez daha uyarıyoruz ki; herkes yerini, yurdunu ve dilinin ayarını gözden geçirmeli, haddini bilmeli ve varsa şayet, aklını başına almalıdır.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık