MHP'li Büyükataman; Bu AB Ülkelerin Kırmızı Listeye Alınmasını İstedi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri, İsmet Büyükataman, FATF’ın PKK’yı silahlandıran ABD’yi, PKK’ya tünel desteği sunan Fransa’yı ve temsilcilik açtıran AB ülkelerini kırmızı listeye almasını tavsiye etti.

MHP 22.10.2021, 15:22 22.10.2021, 20:05
MHP'li Büyükataman; Bu AB Ülkelerin Kırmızı Listeye Alınmasını İstedi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri, Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman,sosyal medya twitter adresinden yaptığı paylaşımda, FATF’ın PKK’yı silahlandıran ABD’yi, PKK’ya tünel desteği sunan Fransa’yı ve temsilcilik açtıran AB ülkelerini kırmızı listeye almasını tavsiye etti.

Merkezi Paris'te bulunan “Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD)”ne bağlı “Mali Eylem Görev Gücü (FATF)”; Türkiye’yi kara para aklama ve terörizmin finansmanı ile mücadele konusunda “yeterince çaba göstermeyen” ülkelerin bulunduğu “gri liste”ye aldığını duyurduğunu belirten İsmet Büyükataman yaptığı açıklamada şunları söyledi:

ABD ve Avrupa’nın kirli emellerine hizmet etmek gibi bir görevi olmamalı

FATF Başkanı Marcus Pleyer, kararın gerekçesinde “Türkiye; IŞİD ve El Kaide gibi BM'nin terör örgütü olarak tanıdığı gruplara öncelik verip, riskleri de hesaba katarak terörizmin finanse edilmesine karşı yaptırım uyguladığını göstermelidir." demiş. Neresinden bakarsanız ayrı bir hayal kırıklığı olan bu açıklamada yer alan gerçek dışı isnatları, terörün her türlüsü ile mücadelede büyük bedeller ödemiş büyük Türk milleti adına kınadığımızın bilinmesini isteriz. Türkiye'nin de 24 Eylül 1991 tarihinde üye olduğu bu organizasyonun ABD ve Avrupa’nın kirli emellerine hizmet etmek gibi bir görevi olmamalı; organizasyon, kuruluş amaçları doğrultusunda bağımsız hareket etmelidir.

Anladığımız şudur ki, DEAŞ ve El Kaide’yi doğurup, finanse edip, silahlandırıp dünyanın başına bela eden ülkeler; Türkiye’nin bu terör örgütlerine yönelik başarılı mücadelesinden, DEAŞ’a vurduğu darbeden rahatsız oldukları için Türkiye’yi karalama çabası içine girmiştir. BM’nin PKK’yı terör örgütü olarak gördüğünü hatırlatarak; FATF’ın PKK’yı silahlandıran ABD’yi, PKK’ya tünel desteği sunan Fransa’yı ve temsilcilik açtıran AB ülkelerini kırmızı listeye almasını tavsiye ediyoruz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)