Alexa

MHP'li Büyükataman; Bu Tiyatro Daha Önce İzlendi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman; YSK’nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesine yönelik kararı ardından CHP'nin gösterdiği tepkilere dikkat çekerek, Türk milleti bu tiyatroyu daha önce izlediğini söyledi.

MHP'li Büyükataman; Bu Tiyatro Daha Önce İzlendi

'Usulsüzlük yok’ diyemeyenlerin ‘hak, hukuk, adalet’ sözlerinin arkasına sığınarak ‘haksızlığı, hukuksuzluğu ve adaletsizliği’ meşrulaştırmaya çalıştığını belirten MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, YSK’nın oy çokluğu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi konusundaki kararını verdiğini belirterek, "Bize göre usulsüzlükler bu kadar açıkken, sürecin bu kadar uzamasına gerek yokken Milliyetçi Hareket camiası olarak konuya dair görüşlerimizi usulünce paylaştık" dedi.

CHP’nin,‘Bu usulsüzlükleri biz mi yaptık?’ sorusuna tepki gösteren Büyükataman, “‘Usulsüzlük yok’ diyemeyenler ‘hak, hukuk, adalet’ sözlerinin arkasına sığınarak ‘haksızlığı, hukuksuzluğu ve adaletsizliği’ meşrulaştırmaya çalışmaktadır. Genel Başkanımızın ifadesiyle CHP, atı arabanın ardına koşmaktadır” dedi.

Hedef şaşırtmak isteyenlerin yedek kuvvet olarak Eski Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ı devreye sokması kendileri adına büyük bir hezeyan olduğunu belirten Büyükataman, "367 rezaletiyle Türkiye’yi oyalayan, seçime sebebiyet veren hatta Sayın Genel Başkanımız kilidi çözmeseydi yeniden seçime gitmeye hazır olduklarını beyan edenler, dün engelledikleriyle bugün kol koladır. ‘Prenses’in Gül’ü hem korkaktır hem de şansını yeniden denemekten vazgeçmemektedir. Sinsice tezgâhlar kurma peşinde koşmaktadır." dedi.

Abdullah Gül, ve Ahmet Davutoğlu, diğer yandan Arınç, sistemli bir şekilde Türk siyasetini yeniden dizayn etme gayretine girdiklerine dekkat çeken İsmet Büyükataman, "Türk milleti bu tiyatroyu daha önce izledi. Bunlara ağzının payını verdi, yeniden vermek için 23 Haziran’ı fırsat bilmektedir.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE