MHP'li Cemal Enginyurt "Samsun Siyasetini" Değerlendirdi

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'in görevden alınmasının ardından Twitter adresinden bomba gibi mesaj paylaştı.

MHP 02.01.2019, 19:55
MHP'li Cemal Enginyurt "Samsun Siyasetini" Değerlendirdi

Samsun'da Cumhur ittifakı ruhuna zarar verdiği gerekçesiyle görevinden alınan MHP İl Başkanı Taner Tekin'in ardından Ordu milletvekili cemal Enginyurt paylaştığı Twit ile bomba etkisi yaptı.

DERHAL GÖREVDEN ALINMALI

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'in görevden el çektirmesinin ardından Twitter adresinden paylaştığı mesajda; "Ak Parti Samsun İl Başkanı derhal görevden alınmalı.Cumhur ittifakının güçlü destekçisi, karşılıksız Ülke sevdasıyla dolu MHP'nin, Samsun da güçsüz olduğunu söylemek, en hafifiyle siyasi nezaketsizlikdir. " ifadelerini kullanarak,  Ak Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ında görevinden alınmasını isteyerek şöyle paylaşımda bulundu:

Hiç kimse MHP ve Ülkücüleri hafife alamaz, almamalı. İnşallah gereği yapılır. Ak Parti Samsun İl Başkanı "MHP’nin 10 ilçede iddialı olduklarına ancak gülebilirim, MHP'nin alacağı tek bir ilçe yok, hepsini biz alırız" demiş. Cumhur İttifakını anlamayan, Cumhurbaşkanı Erdoğanı dinlemeyen bu ve bunun benzeri tiplere gülmeyiz, sadece acırız. Hele günü gelsin."

Ardından AK Parti Sözcüsü hüseyin Çelik: "Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman açığa alınmıştır" ifadeleriyle Samsun'da siyaset kulvarı bir anda karıştı. Kulislerde estirilen rüzgarın artık nereden eseceği belirsizleşirken diğer taraftan Cumhur ittifakı ruhu ciddiyetini bir kez daha hissettirdi. AK Parti Sözcüsü Çelik açıklamasında; "Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman, Cumhur İttifakı'nın prensiplerine uygun olmayan açıklamaları sebebiyle açığa alınmıştır." ifadelerini kullandı.

Cemal enginyurt takriben bir saat sonra Ak Parti Samsun İl Başkanı Hakan Kanaduman'ın görevden alınmasının ardından bir mesaj daha paylaşarak şöyle dedi:

"Ak Parti Samsun İl başkanını, MHP için yaptığı küçük düşürücü açıklamadan sebeb görevden alan, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan' a teşekkür ederim. CUMHUR İTTİFAKI, TÜRK Milletinin Ortak birliğinin kazanımıdır. Hiç kimse bu ittifakı bozamaz."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)