Alexa

MHP'li Cemal Enginyurt'tan Çok Sert Mazbata Çıkışı

MHP Ordu milletvekili Cemal Enginyurt İstanbul'daki itiraz süreci hakkında yaptığı açıklamalarda CHP, HDP ve İmamoğlu'nu eleştirerek Türkiye'de huzur istemediklerini söyledi.

MHP'li Cemal Enginyurt'tan Çok Sert Mazbata Çıkışı

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, Birçok yerde CHP, HPD ve İYİ Parti demokratik haklarını kullanarak itiraz ettiklerini belirtti. AK Parti ve MHP’nin itiraz etmesi sonrasında ise İmamoğlu’nun “Mazbatımı verin, Mazbatımı verin” demesinin ne demokrasiye, ne CHP’li olmaya ne de insan olmaya yakışmayacağını söyledi.

CHP'NİN İTİRAZI SONUCU SEÇİMLER İPTAL EDİLDİ

Demokrasnini herkes için demokrasi olduğunu ifade eden Enginyurt, "Senin Demokrasin, benim demokrasin olamaz. Bakın Adana Kozan’da MHP’nin kazandığı belediye başkanlığında memnu haklara sahip olmadığı için belediye başkanlığı elinden alındı. Artvin Yusufeli’nde CHP’nin olağanüstü itirazı sonucu seçimler iptal edildi ve 2 Haziran’da yeniden yapılacak." şeklinde konuştu.

AK Parti ve MHP itiraz edince mi anormal oluyor?

Birçok yerde CHP, HPD ve İYİ Parti demokratik haklarını kullanarak itiraz ettiklerini kaydeden Cemal Enginyurt, "Cumhur ittifakı demokratik hakkını kullanarak itiraz ediyor. Ne diyor? Seçimlerde usulsüzlük var, yanlışlık yapılmış diyerek en tabii hakkını kullanıp itiraz ediyor. İP, HDP, CHP Türkiye’nin her yerinde itiraz ederken her şey normal. AK Parti ve MHP itiraz edince mi anormal oluyor? " dedi.

TÜRKİYE ÜZERİNDEN OYUNLAR OYNANIYOR

Canan Kaftancıoğlu'nun ve CHP’nin "borazancıları" nın sürekli yok hak gaspı yok demokratik hak diyerek ortalığı karıştırmaya çalıştıklarını belirten Enginyurt, "Siz neyin algısını yaratmanın derdindesiniz. Dertleri kaos oluşturmak başka bir şey değil. Biz seçimlerde ‘Beka’ dedik. Bakın İtalyan Meclisi Sözde Ermeni Soykırımı tasarısını kabul etti. Bu örnek üzerinden gidersek Türkiye üzerine oynanan oyunların ve önümüzdeki günlerde oynanacak oyunların bir göstergesidir." dedi.

ARTVİNDE'Kİ İPTALE SEVİNİYOR, İSTANBUL'DAKİNE İTİRAZ EDİYORLAR

İmamoğlu'nun yeni bir figür ve tiyatrocu olduğunu ifade eden Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Türkiye’yi bir yerlere hazırlamak istiyor, sokağı bir yere çekmek istiyor. Dertleri seçim kazanmak değil. Dertleri bu ülkede büyük sıkıntı yaratmak. Tahammülsüzlükleri üst sınıra ulaşmış durumda. Artvin’deki iptale sevinirken İstanbul’dakine itiraz ediyorlar. Yandaşlarıyla beraber saldırıya geçiyorlar." dedi.

Mazbata alınmadan Anıtkabir...

2014’te Ankara’da Mansur Yavaş hemen kabul etmediğini, Ekrem İmamoğlu alelacele bir prim yapmaya çalıştığını belirten Enginyurt,"Demokrat biri değildir. İstanbul’daki itirazın sonucunu herkes beklemek zorundadır. Bir oyla kazanırsa kazanır. Mazbata alınmadan Anıtkabir’de Belediye Başkanı yazmanın nedeni de, İzmir’de miting yapmak istemesinin de nedeni bellidir. İmamoğlu, CHP ve HDP Türkiye’de huzur istenmemektedir. İmamoğlu adam gibi beklemek zorundadır." ifadelerini kullandı.

Enginyurt'tan Sosyal Medya Paylaşımı:

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sosyal medya platformu Twitter adresinden yaptığı paylaşımda da, Mardin Kızıltepe Belediyesine HDP li hain seçilince, ilk icraatı TÜRK BAYRAĞINI Belediye binasından indirmek olduğunu belirterek; "HDP yancıları! Sesiniz çıkmıyor. TÜRK BAYRAĞINI BELEDİYE Binasından indiren kansızlar! İnşallah hak ettiğinizi yaşayacaksınız. Kahrolsun Vatan Hainleri" dedi.

CHP, Mansur Yavaşı yese doyamayacağını belirten Enginyurt; "Mansur için Ak günler yakında. Bu Mansur,CHP lileri çıldırtacak ve kendisine yeni kapı bulacak.Demedi demeyin,bir kenara not edin." şeklinde paylaşımda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 22:20
YORUM EKLE

banner325