Alexa

MHP'li Enginyurt, Bunlar Kader mahkumunun ötesinde devlet mahkumu

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Esnaf ve İş adamlarına haksız yere verilen 5 yıl hapis cezasının kaldırılması gerektiğini belirterek, "Bunlar Kader Mahkumu işte. Kader mahkumunun ötesinde devlet mahkumu bu adamlar." dedi.

Ak Parti MHP'nin vermiş olduğu teklifi İnfaz yasası teklifini deskeklemesi gerektiğini belirten Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Cezaevleri kontrol edilemez hale geldiğine dikkat çekerek, "PKK ve FETÖ ile bir arada yatıyorlar. Her geçen gün devlet düşmanlığı gelişebilir, büyüyebilir. Bu insanları bir an önce Devletin kazanması gerekir. " dedi.

Çeke Hapis Cezasının kaldırılması gerektiğini söyleyen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Devletin dolandırıcı ile Esnafı aynı kefeye koymamasını istedi.
Çay Tv ekranarına konuşan Enginyurt, 2. yargı paketinin konuşulduğu günlerde Esnaf ve İş adamlarına haksız yere verilen 5 yıl hapis cezasının kaldırılması gerektiğini belirtti.

Otuz Yıllık Esnaftan Dolandırıcı Olmaz!

5941 sayılı çek yasası ile kriz döneminde iflas etmiş insanlara yapılan uygulamanın haksız olduğunu ifade eden Cemal Enginyurt, 30 yıllık 20 esnaflık yapmışyapmış vergisini ödemiş Esnafın dolandırıcı olamayacağını ve bu haksız uygulamanın kaldırılması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

Mağdurların büyük bir kısmı hem 15 Temmuz süreciyle başlayan ekonomik sıkıntılar hem de 11 Ağustos'ta doların 7,25'e çıkmasıyla büyüyün sıkıntı süreci esnafımızın büyük oranda mağduriyet yaşamasına sebep oldu. Esnafımız çekini ödeyemediği gibi vergisini de ödeyemedi. Şimdi diyorsunuz ki bunları hepse atalım; bunları hapse atarsanız parayı alamıyorsunuz ki... Para çalışrak ödenir. Borç çalışarak ödenir. Bu insanların yüzde doksanı namuslu, haysiyetli, şerefli insanlar. Ancak şu anda bu insanlar kaçak duruma düştüler, çalışamıyorlar evlerine gidemiyorlar.

Bunlar Kader Mahkumu

Bunları devletin kazanması gerektiğini belirten Cemal Enginyurt konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bunlar Kader Mahkumu işte. Kader mahkumunun ötesinde devlet mahkumu bu adamlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Ekonomik sıkıntıya girmiş, bu ekonomik sıkıntı bu insanlarıda etkilemiş. Bu yüzden Devlet Şeffa ve şefkatli yüzünü göstermeli, baba ve ana olma yüzünü göstermelidir. Bu yüzden Ak Parti, MHP'nin vermiş olduğu teklifi desteklemelidir. Cezaevlerinde bir yatakta 4 kişi yatıyor. Cezaevlerinde mahkumlar kapı aralarına yatak sererek yatıyor. Cezaevleri kontrol edilemez hale gelmiştir. PKK ve FETÖ ile bir arada yatıyorlar. Her geçen gün devlet düşmanlığı gelişebilir, büyüyebilir. Bu insanları bir an önce Devletin kazanması gerekir. 


 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 20:39
YORUM EKLE