MHP'li Erdem; Tıbbi Sekreterlik Mezunlarının Kanayan Yarasını Dile Getirdi

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, 18 bin mezun veren Tıbbi Sekreterlik Bölümü mezunları arasından sadece yılda yaklaşık 300 kişi istihdam edildiğini belirterek, bunun kanayan bir sorun olduğunu söyledi.

MHP 01.03.2018, 23:23 06.08.2020, 22:35
MHP'li Erdem; Tıbbi Sekreterlik Mezunlarının Kanayan Yarasını Dile Getirdi

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Erdem: "Tıbbi Sekreterlik Bölümü mezunlarının istihdam edilememesinin kanayan bir sosyal sorun haline geldiğini belirterek,Gençlere iş kapısı olan bu alanlarda yaşanan atama sorununu çözülene kadar mücadeleye devam edeceklarini belirtti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, "Ülkemizde her yıl yaklaşık 18 bin mezun veren Tıbbi Sekreterlik Bölümü mezunları arasından sadece yılda yaklaşık 300 kişi istihdam ediliyor ve atama bekleyen yüz bine yakın mezunun istihdam edilememesi kanayan bir sosyal sorun haline geldi" dedi.

Arzu Erdem yaptığı açıklamada, Türkiye'de 46 özel üniversite, 3’ü açık öğretim, 4’ü uzaktan eğitim olmak üzere toplam 82 devlet üniversitesinde okutulmakta olan tıbbi sekreterlik bölümü mezunları için seferberlik başlatıldığını kaydederek, "Ülkemizde her yıl yaklaşık 18 bin mezun veren tıbbi sekreterlik bölümü mezunları arasından sadece yılda yaklaşık 300 kişinin istihdam ediliyor ve atama bekleyen yüz bine yakın mezunun istihdam edilememesi kanayan bir sosyal sorun haline geldi. Taleplerin dikkate alınarak mezun sayısı ile orantılı atama yapılması gerekiyor ve konuyu her platformda ve Meclis'te sık sık dile getirmeye devam edeceğiz. Benzer şekilde Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü ile Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümünden mezun 80 binden fazla genç de atama bekliyor. Gençlerimize iş kapısı olan bu alanlarda yaşanan atama sorununu çözülene kadar mücadeleye devam edeceğiz" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)