MHP'li Fatih Çetinkaya: MHP’nin tek değişen konusu...

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Fatih Çetinkaya, MHP'nin değiştiğini ima eden Namık Kemal Zeybek'e tepki gösterdi.

MHP 11.09.2021, 12:07
MHP'li Fatih Çetinkaya: MHP’nin tek değişen konusu...

Fatih Çetinkaya, Uzun yıllar MHP'de görev yapan, ANAP ve DYP'den milletvekili seçilen Namık Kemal Zeybek'in MHP'nin değiştiğini ima eden sözlerine tepki gösterdi. Çetinkaya, "Tatarcık sürüsü gibi sağa sola uçuşanların, cürmü fındık kadar yer kaplamayan ve siyasette çizgisi ip yumağına dönenlerin ikide bir MHP’nin çizgisine laf ediyor olması ilginç ve ibretlik bir durumdur." dedi.

Sosyal medya hesaplarından N.Kemal Zeybek ile ilgili tepkisnii dile getiren MHP MYK Üyesi Fatih Çetinkaya'nın paylaşımı şöyle:

"Ömrüne MHP, ANAP, DYP, BBP ve DP’yi sığdıran, en son CHP’de Kılıçdaroğlu ile asfaltta yürüyen hercai siyasetin önde gelen isimlerinden N.Kemal Zeybek, anlaşılıyorki hatırlanmak istemiş. MHP’nin değiştiğini falan ima etmiş. Halbuki MHP’nin tek değişen konusu, kendisinin “O koca bina” dediği Genel Merkez binasıdır. O da karanfil sokaktan 17 yıl önce geldiği ceyhun atuf kansu caddesindeki, kendi imkanları ile inşa edilen şimdiki yeridir. Beyefendi bizim parti binamızın bir kaç kilometre altındaki Balgat köyünün eski mezarlığının üstüne yapılan parti binasında, eski partisinden değişip yeni partisinde genel başkancılık oynarken, “O koca bina”nın kalbi Türk vatanı ve Türk milleti için atıyordu. Aynı bugünkü gibi.

Aptalların teveccühüne mazhar olabilmek için MHP’ye, onun Saygıdeğer Liderine ve Ülkücülere yerli yersiz saldıranlar unutmasınlarki, şu fani hayatta tüm bildiklerinizi yığıp bir tepe oluştursak, üstünden anca misket yuvarlanır. Varın hadi gidin işinize."

Siyasetçi Namık Kemal Zeybek'in Röportajından bir Bölümü şöyle:

"MHP Devlet Bahçeli geldikten sonra Alparslan Türkeş'in çizgisinden hızla uzaklaştı. Türk dünyası, rahmetli Türkeş'in önemli ilgi alanlarından birisi idi. Hatta bir de vakıf kurmuştu. Vakıf yoluyla Türk cumhuriyetlerinin cumhurbaşkanlarını çağırarak, Türkiye cumhurbaşkanlarının, başbakanlarının katılması ile her yıl Türk Kurultayı düzenleniyordu. Devlet Bahçeli bunu kaldırdı. Şimdi Devlet Bahçeli böyle uygun görüyor, böyle yapıyor. Partinin adı MHP ama bu Türkeş'in MHP'si değil, başka bir MHP. Ve Devlet Bahçeli çok keskin bir şekilde en keskin ifadelerle ağır suçlamalar ve hakaretler ile hesap sormazsam namerdim gibi sözlerle yüklendiği kişiyle şimdi bir arada...."

"Ülkü Ocakları da bu hale geldi. Küçük çocuklar geliyor, bağırıyorlar, bağırıyorlar. Bir süre sonra bakıyorlar ki devletin başına gelen giden yok.

Ülkü Ocakları, zaman zaman benim toplantılarımı da basmaya kalkıştılar ama hiç önemli değil. Ben onların bu halini seviyorum. Çünkü ben kurdum Ülkü Ocakları'nı, Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi Gençlik Kolları Başkanı iken. 1966'da ilk Ülkü Ocağı'nı ben kurdum, ikinciyi, üçüncüyü ben kurdum. Sonra yayıldı gitti. Şimdi, kendi örgütünün kurucusuna karşı Devlet Bahçeli adına eylem yapıyorlar. 'Bizim çocuklar' deyip geçiyorum. Sonra bakıyorum oradan yetişenler çok değerli insanlar oluyorlar, hayatta yükseliyorlar. Mesela Ülkü Ocakları'ndan yetişen şu anda bu iktidarda çok üst düzeyde bakanlık yapan insanlar var. AKP'nin Grup Başkanı Naci Bostancı, eski Ülkü Ocakları mensubudur."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)