Alexa

MHP'li Haluk Ayhan; Ahkam Kesiyorlar!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Emin Haluk AYHAN, "Bizler Türklük ve Türkiye sevdalılarıyız. Bu necip milletin aleyhine bir çaba içine gireceğimizi düşünenler büyük bir gaflet içindedirler." dedi.

MHP'li Haluk Ayhan; Ahkam Kesiyorlar!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Emin Haluk AYHAN, gündem üzerine yaptığı basın açıklamasında, Milliyetçi Hareket Partisinin politikalarına tek bir katkı sağlamayanların, şimdilerde hiçbir zaman idrakına varamadığı ve bunu da o dönem canlı yayınlarda söylemekten çekinmediğini belirterek, Milliyetçi Hareket Partisinin seçim beyannamelerini ve parti programını ağzına dolayarak ahkam kestiklerini belirtti.

BİZLER TÜRKLÜK ve TÜRKİYE SEVDALILARIYIZ

Denizli Milletvekili Emin Haluk AYHAN, yaptığı yazılı basın açıklamasında; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geçtiği zor dönemde Anayasa Referandumu kapsamında gerçekleşen tartışmalar tüm kamuoyu önünde cereyan etmektedir. Ülkemizin beka sorunu ile karşı karşıya kalmasını dileyen kirli ağızlar ile bunun farkına varamayan aymazlar ittifak halinde partimize karşı  karalama kampanyası başlatmışlardır. İçte ve dışta hem ülkemiz hem de partimiz üzerine oynanan bu kirli oyunlar yine duvara çarpacak ve sahiplerinin yüzüne sert bir şekilde dönecektir. Bizler Türklük ve Türkiye sevdalılarıyız. Bu necip milletin aleyhine bir çaba içine gireceğimizi düşünenler büyük bir gaflet içindedirler."dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi'ni "haksız yere" eleştirenlere tepki gösteren Ayhan; "Ancak bu sevdanın kutsallığını anlamayıp, kendi kişisel ve siyasi kariyerleri için bu kutlu harekete yanaşmış, “aman basın duymasın”, “ben bu işe nasıl girdim” diyenler, kendi çapsızlıklarının faturasını Milliyetçi Hareket Partisine kesmekten geri durmayanlar bugün malum bazı basın yayın organlarında yer alan açıklamalarına şahit oluyoruz." dedi.

ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMAYANLAR

Zamanın Merkez Bankası başkanı 7 Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde MHP Uşak 1. sıra milletvekili Durmuş Yılmaz'ı da isim vermeden eleştiren Ayhan; "Bir dönem Merkez Bankası başkanlığı da yapmış olan, siyasi bedelini 57. Hükümetin ödediği politikalardan nemalanarak şahsi kariyerini bina edenler, memleketin menfaati için elini taşın altına koymayan, 2001 yılında 57. hükümetin getirdiği Merkez Bankası Bağımsızlığı İlkesini, 2015 yılında siyasete adım atmadan önce hatırlamayanlar,  siyasette vefayı değil, iftirayı benimseyenler, Milliyetçi Hareket Partisi karşıtlığını hatta düşmanlığını benimsemiş bulunmaktadır." dedi.

Haluk Ayhan yazılı basın açıklamasını şöyle sürdürdü:

 Türkiye Büyük Millet Meclisinde ve siyasi arenada Milliyetçi Hareket Partisinin politikalarına tek bir katkı sağlamayanlar, şimdilerde hiçbir zaman idrakına varamadığı ve bunu da o dönem canlı yayınlarda söylemekten çekinmediği, Milliyetçi Hareket Partisinin seçim beyannamelerini ve parti programını ağzına dolamış ahkam kesmektedir. Milliyetçi Hareket Partisinde taban değil dava arkadaşlığı olduğunun idrakına varamayanlar, peşinden koştukları şürekânın bütün desteklere rağmen yüzde 20 fire verdiğinin bile fakında değildir.

48 yıllık siyasi ve aksiyoner bir geleneğin temsilcisi olan Milliyetçi Hareket Partisi bugüne kadar Türk Milletinin menfaatleri doğrultusunda hareket etmiş, bu uğurda kendi menfaatini hiç düşünmeden elinin tersiyle itmiştir. Partimize geldiği günden itibaren ‘’Ben siyasetten hiç anlamam, nasıl girdim ben bu işe?’’ diyen birinin, bugün kalkıp da  “MHP seçmeni kendini aldatılmış hissediyor ve kendimi de aldatılmış hissediyorum” şeklinde beyanatlar vermesi kendisinin nasıl bir algı operasyonuna alet edildiğinin kanıtıdır. 

SİYASİ KARİYERE İFTİRA VE RİYAYLA BAŞLAMAK

Milliyetçi Hareket Partililer mağdur olduğunda hiçbir rahatsızlık duymayan ve beyanat verme gereği hissetmeyen, ancak fetöcü ve bölücülerin üzerine gidildiğinde rahatsız olmalarına anlam vermekte güçlük çekiyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi seçim beyannamelerindeki politikalarının hangisinden vaz geçtiğini veya hangilerinden taviz verildiğini söylemeden kurnazca ve düşmanca taban hakkında görüş beyan edilmesi çirkin saptırma ve hilaf-ı hakikattir.

Milliyetçi Hareket Partisi seçmeninin kendisini kandırılmış hissettiği algısını hangi çalışma ve araştırmaya dayanarak ifade etmektedir. Kamuoyuna bunları açıklamak zorundadır. Aksi takdirde bu sözler Milliyeti Hareket Partisine gönül vermiş vatandaşlarımıza ve partili arkadaşlarımıza atılmış bir iftira olarak Türk siyasetinin lekeli sayfalarında yerini alacaktır. 

Genel anlamda siyasi kariyere iftira ve riya ile başlamak haysiyetli bir iş olmadığı gibi atılan ilk oltaya takılmak da siyasi kariyerde niyetin halis olmadığının göstergesidir.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325