MHP' li Karataş; O Ruhu Yaşatmaya Yeminliyiz!

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Necat Karataş İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

MHP 09.09.2017, 22:59 09.09.2017, 23:29
MHP' li Karataş; O Ruhu Yaşatmaya Yeminliyiz!

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda, Milli mücadeledeki 9 Eylül ruhu, vatan ve millet sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik anlayışı yol gösterici olduğunu belirtti.

9 EYLÜL 1922 İZMİR'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTARILMASI...

“9 Eylül sadece bugünün değil, geleceğimizin de önemli ve onurlu bir mirasıdır. Bu mirasa sahip çıkmak ve sonsuza dek yaşatmak Türk Milletinin milli sorumluluğudur. Bizler Türk Milliyetçileri olarak bu mirasa sahip çıkmaya 9 Eylül ruhunu yaşamaya ve yaşatmaya kararlı ve yeminliyiz“ belirtti
 

9 Eylül, Türk Milletinin vatan sevgisi ve bağımsızlık inancıyla eşine az rastlanır bir kahramanlık sergilediği, kurtuluş savaşının zaferle sona erdiği çok anlamlı ve önemli bir gün olduğunu söyleyen Karataş; "Dumlupınar’da ortaya konulan büyük mücadelenin ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir ileri!” emriyle mücadeleye devam eden kahraman Türk ordusu 9 Eylül’de İzmir’e girmiş, Türk Milletinin kurtuluş mücadelesi yolculuğunu 9 Eylül 1922’de İzmir’i işgalden kurtarması ile sona erdirmiştir. " dedi.

ÖNEMLİ VE ONURLU BİR MİRASTIR 

İlk kurşunun atıldığı yer olan İzmir’de düşmanın denize döküldüğünü kaydeden Başkan Karataş; "Milli mücadeleden zaferle çıkılmıştır. Bu zafer, Türk milletinin fedakarlığı ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış birlik ve beraberliğinin ne kadar büyük ve sarsılmaz olduğunu da ortaya koymuştur. 9 Eylül sadece bugünün değil, geleceğimizin de önemli ve onurlu bir mirasıdır. Bu mirasa sahip çıkmak ve sonsuza dek yaşatmak Türk Milletinin milli sorumluluğudur." dedi.

Başkan Necat Karataş yazılı basın açıklamasını şöyle sürdürdü:

RAHMET, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM

Bizler Türk Milliyetçileri olarak bu mirasa sahip çıkmaya 9 Eylül ruhunu yaşamaya ve yaşatmaya kararlı ve yeminliyiz. Milli mücadeledeki 9 Eylül ruhu, vatan ve millet sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik anlayışı bizim için daima yol gösterici olmuştur olmaya da devam edecektir. Böylesi şanlı bir tarihe sahip olan Büyük Türk milletinin unutulmaz zaferlerinden biri olan 9 Eylül zaferin de İzmir’i işgalden kurtararak, bu topraklar üzerinde bağımsız ve hür yaşamamızı sağlayan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizi, İstiklal gazilerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyorum. Kabirleri nur mekanları cennet olsun. Allah Türk milletini korusun ve yüceltsin. 

Ne Mutlu Türk’üm Diyene
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)