MHP'li Özdağ; Üst Düzey FETÖ'cüler Yerinde Duruyor

MHP Milletvekili Ümit Özdağ; FETÖ Mensubu olarak tespit edilenler devlet kadrolarından atılırken, üst düzeydeki FETÖ’cülerin yerlerinde durduklarını belirtti.

MHP 06.09.2016, 01:16 07.09.2016, 10:02
MHP'li Özdağ; Üst Düzey FETÖ'cüler Yerinde Duruyor
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Ümit Özdağ, FETÖ’ye karşı yürütülen mücadelede bir çok eksiğin olduğunu belirterek zaman zaman hukuk dışı uygulamaların olduğunu belirtti.

FETÖ ile mücadele yapılırken hukukun üstünlüğü ilkeleri doğrultusunun esas Kabul edilerek yapılması gerektiğinin altını çizen Ümit Özdağ; FETÖ Mensubu olarak tespit edilenler devlet kadrolarından atılırken, üst düzeydeki FETÖ’cülerin yerlerinde durduklarını belirtti.
 
Ümit Özdağ, FETÖ’nün 3 ana yapısının olduğunu, bunların çelik çekirdek, sempatizanlar ve güçlünün yanında olanlar diye 3 ayırarak şöyle dedi:

“Öncelikle çelik çekirdeğe yoğunlaşılıp kırılmalı ve imha edilmeli. Fakat şu anda böyle bir yöntem izlenmiyor birçok yerde altseviyedeki FETÖ mensubu tespit edilip atılırken devlet kadrolarından, üst düzeydeki FETÖ’cüler yerlerinde duruyor. Mesela yeni rektör atamalarında FETÖ ile ilişkisi olan akademisyenlerin rektörlüğe atandığını görüyoruz. Aynı zamanda bu tasfiye çerçevesinde gittikçe artan oranda Türk milliyetçisi ülkücü bürokratların da FETÖ suçlamasıyla tasfiye edilmeye başlandığına şahit oluyoruz. İllerdeki FETÖ ile mücadele çerçevesinde yürütülen çalışmalarda kendileri FETÖ’cü olan amirlerin tasfiyelerde ülkücülerin ve sosyal demokratların isimlerini vermesi. Ve ne yazık ki hükümet de buna gereken önlemleri almıyor. Ancak somut örneklerden yine biliyorum ki bir ilde ülkücülerin ve sosyal demokratların atılmasına FETÖ suçlamasıyla neden olan daire ve daire başkan yardımcısı daha sonra FETÖ’dan soruşturma geçirdi ve atılma aşamasında. Bu durumda bu isimlerin vermiş olduğu ve FETÖ’den atılan insanların da görevlerine yeniden dönmesi gerekiyor. İşten atılan FETÖ’cü olmayan bütün bürokratlara MHP’nin sahip çıkmak için bir çalışma başlattığını Genel Merkez’de duyduk. CHP’de de bu tür bir çalışma varmış. Siz FETÖ’cüye FETÖ’cü tespit etme imkânı verirseniz kesinlikle diğer FETÖ’cülerin adlarını değil olmayanların adlarını verecek ve onları tasfiye ettirecektir.” 
Yorumlar (0)