MHP'li Özdemir'den, Sert Çıkış; Size bu gücü kim veriyor?

MHP Genel Başkan Yardımcısı - Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir "Anayasa Hazırlık Sürecinde MHP Ve Yöneticilerine Yapılan Karalama Kampanyası Hakkında" basın açıklamasında bulundu.

MHP 05.05.2021, 22:34
MHP'li Özdemir'den, Sert Çıkış; Size bu gücü kim veriyor?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir“Anayasa Hazırlık sürecinde MHP ve Yöneticilerine yapılan karalama kampanyası hakkında” yazılı basın açıklaması yaparak, "Doğrudan kurumsal yapımıza yönelen saldırı ve karalamalar karşısında elbette bizler de kendi görüşümüzü ifade ederiz, bundan geri durmayız." dedi.

Bülent Aydemir’in tutumu gazetecilik meslek ahlakı ile uyuşmuyor

MHP’nin anayasa yapımı ile ilgili çalışmasını ilan etmesinin hemen ardından HaberTürk ekranlarından Ebru Baki’nin sunduğu programda eleştiri sınırının aşıldığına dikkat çeken Özdemir, "partimize doğrudan karalama kampanyası yürütülmesi medyadaki hazımsız suretleri bir kez daha gün yüzüne çıkarmıştır. Konuyla ilgili olarak Genel Başkan Yardımcımız Sayın İ.Ulvi Yönter, her seferinde MHP’ye tahammülsüzlüğünü ifşa eden bu isimle birlikte, aynı programda bulunarak gerçekleri çarpıtıp, aleni bir şekilde MHP hasımlığı yapan program konuklarına da haklı olarak tepki göstermiştir." dedi.

Bu olay üzerine, HaberTürk ekranlarından, Ebru Baki’ye destek vereceğim derken, seviye, üslup ve ahlaki kayıplarını açıkça gösteren Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in tutumunun gazetecilik meslek ahlakının nasıl yerlere düşürüldüğünü gösterdiğini belirtti.

Size bu gücü kim veriyor?

"Size bu gücü kim veriyor?" diye soran Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, "nereli olduğu bizi ilgilendirmeyen, fakat nezaket sınırlarını geçerek, haddini ve boyunu aşan cümlelerle Genel Başkan Yardımcımız Sayın Yönter’i hedef alan Bülent Aydemir şunu bilsin ki, Sayın Yönter’in bu konuda gösterdiği tepki MHP’nin tepkisidir. Hadi şimdi ne yapacaksınız? Siz kimsiniz, hangi ölçü ve yüzle MHP ve Sayın Genel Başkanımızı özür dilemeye davet ediyorsunuz? Size bu gücü kim veriyor? Televizyon ekranlarından aklınızca siyasete ayar vermeye cüretini nerden buluyorsunuz?

HaberTürk grubundan yanıt bekliyoruz! MHP’ye karşı böylesine seviyesiz ve hadsiz tutum takınan, hanımefendiliğin saygınlığı arkasına gizlenerek çirkin üslubu alışkanlık edinen, gazetecilikten çok külhanbeyi edasıyla konuşmaya yeltenen bu isimlerin arkasında mısınız?" dedi.

MHP'ye saldırılar ve karalamalar karşısında susmayacaklarının altını çizen MHP'li Özdemir, açıklamasını şöyle tamamladı;

"Temsil ettiğiniz yayın grubunda neyin ne olduğuna bakmaksızın, eleştiri yahut yorum değil, doğrudan kurumsal yapımıza yönelen saldırı ve karalamalar karşısında elbette bizler de kendi görüşümüzü ifade ederiz, bundan geri durmayız.Her bir dava arkadaşımızın hakkını ve hukukunu koruma kararlılığımızdan da geri durmayız. Kınadığımız bu gelişmeler karşısında, yapılan yanlışın aynı merci ve mukabilinde özür dilenmesini beklediğimizi de ilan ediyoruz."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)