Alexa

MHP'li Öztürk; Bazı suçlarda şartlı ceza indirimi İvedilikle Gündeme Alınmalı

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, ‘bazı suçlarda şartlı ceza indirimi’ ile ilgili kanun tekliflerinin ivedilikle gündeme alınmasının artık zaruret halini aldığını ifade etti.

MHP'li Öztürk; Bazı suçlarda şartlı ceza indirimi İvedilikle Gündeme Alınmalı

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı, Kırıkkale Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Halil Öztürk TBMM'de gündem dışı konuşmasında, ‘bazı suçlarda şartlı ceza indirimi ile ilgili kanun tekliflerinin ivedilikle gündeme alınması, artık zaruret halini aldığını söyledi.

Özürk, "MHP bütün kanun tekliflerinin, taahhütlerinin arkasındadır. Bir takım siyasi polemik ve istismara yol açmadan, bütçeyi yöneten iktidarla da mutlaka uzlaşma aranmalıdır. MHP kendi gündemine hâkimdir, başka partilerin gündeminin peşine takılmayız." dedi.

KANUN TEKLİFİMİZ İVEDİLİKLE GÜNDELE ALINMALIDIR

Adalet sisteminde kanayan yarası olan, önemli bir konuya değinmek istediğini belirten Öztürk, "Ülkemizde; Kasım ayı ortaları itibariyle 303’ü kapalı, 81’i açık olmak üzere toplam 384 ceza ve infaz kurumu vardır. Kapasite ise iyimser bir tahminle 220 bin kişi civarındadır. 13 Kasım itibariyle 260 bini aşan hükümlü ve tutuklu bulunmaktadır. Söz konusu bu durum; ikili ranzaları üçlü ranza hâline getirmek suretiyle oluşturulsa da, infaz şartlarında hükümlünün, insanî şartlarda hayat hakkı sağlanamamaktadır.şeklinde konuşarak; "Sayın Genel Başkanımız’ın talimatları doğrultusunda 24 Eylül 2018’de TBMM Başkanlığı’na sunduğumuz; ‘bazı suçlarda şartlı ceza indirimi’ ile ilgili kanun teklifimizin ivedilikle gündeme alınması, artık zaruret halini almıştır." dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerime
Kerime - 5 ay Önce

Ceza indirimi istedik çokmu gördünüz devlet büyüklerimiz yeter artık bizde insanız daha ne kadar bu zülümü bize yapacaksınız

Özgür
Özgür - 5 ay Önce

Sadece ceza indirimine bile razı olduk en azından bir nebzede haksızlıklar önlenmiş olacak

Kaderimi yaşıyorum
Kaderimi yaşıyorum - 5 ay Önce

Helal olsun. İnsanlar diri diri mezara sokuyorlar. Çokkk insan masum. Kaderini yaşıyor. Rabbim tez zamanda özgürlüklerini versin inşAllah. Seçim oyuncağı yaptınız insanları. Adaletli bir dünya dileğiyle. Rabbim herkesin kalbine vicdan versin. Çok büyük bir yaraya parmak bastığınız içinde rabbim sizi en güzel yerlere getirsin. Orada bir gün bir asır gibi geçiyor.

Sevgi
Sevgi - 5 ay Önce

Yasa ciksin esim firar etmis en azindan ortaya cikip teslim olur sagolsun hakim amcalar kanaat cezalarini vermekten esirgemediler yat yat bitmez esimde hakli adalet yok haksiz yere yatilmiyo