Alexa

MHP'Lİ TEKİN’DEN ÖNEMLİ UYARI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner Tekin’den,  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğrenci konsey seçimleri öncesinde önemli uyarı.

MHP'Lİ TEKİN’DEN ÖNEMLİ UYARI
MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, yaklaşan OMÜ Öğrenci Konsey seçimleri öncesinde yaptığı açıklamada önemli uyarılarda bulundu.

Öğrenci konseylerinin önemini belirten Tekin, konsey seçimlerinin eşit şartlarda ve kardeşlik ruhu içerisinde geçmesi gerektiğini ve bu anlamda birinci önceliğin üniversite idarecileri ve biz siyasilerde olduğunun altını çizdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Türk Milleti’nin yegâne umudu aydınlık geleceği gençlerimizin Cumhuriyet’e, Demokrasi’ye bağlılığının, saygısının ve inanmışlığının artmasında çok büyük bir katkısı olan üniversite öğrenci konsey seçimlerinin önemi tartışılmazdır. Özelliklede ülkemizde yaşanan son dönemdeki olumsuz olaylar göstermiştir ki demokrasi vazgeçilmezdir. Milli birlik ve beraberlik içerisinde siyasi görüş ayrımı yapmaksızın insanlarımız kenetlenmiş ve milletçe üzerimize çöken kara bulutlar dağılmaya başlamıştır. Bu havanın olumlu hale gelmesinde özellikle eğitimli ve bilinçli üniversite öğrencisi kardeşlerimizin payı oldukça büyüktür. Bu havanın bozulması gençlerimizin siyasi düşünce farklılıklarından dolayı birbirilerinden uzaklaştırılması son derece sakıncalıdır. Demokrasinin olmazsa olmazı muhakkak ki seçimlerdir. Doğrudan gençlerimizi ilgilendiren öğrenci konsey seçimlerinin eşit şartlarda ve kardeşlik ruhu içerisinde geçmesini sağlamak üniversite idarecilerinin birinci önceliği olmalıdır. Bu konuda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeyen veya yapılan haksızlıklara göz yuman ya da bizzat haksızlıklara ortak olan idarecilerin söz konusu olduğu iddiaları bizlere ulaşmakta ve bizi rahatsız etmektedir. Biz inanıyoruz ki özellikle 19 Mayıs Üniversitesi gibi Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden biri olan aynı zamanda Samsun’umuzun da en önemli markalarından biri olan bilim, irfan ve eğitim yuvası olması nedeniyle göğsümüzü kabartan bir kurumun bu şekilde anılmayacağına inanıyoruz. Türkiye’nin değişik üniversitelerinde yaşanan bu ve benzeri çirkin olayların Samsun’da olmayacağını düşünüyor bu konuda sorumluluk sahibi olan herkesi azami önem göstermeye davet ediyoruz.  Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde bu ay içerisinde yaşanacak olan sınıf, bölüm, fakülte ve üniversite öğrenci konseyi seçimleri kademeli olarak gerçekleşecektir. Bu seçimler üniversitemizde yaklaşık 55 bin öğrenciyi doğrudan etkileyecek ve öğrenci kardeşlerimizi 1. derecede temsil edecek kişilerin belirlenmesini sağlayacaktır. Bu sebeple kendilerini temsil edecek kişileri öğrenciler hür ve özgür iradeleri ile seçebilecekleri ortamların sorumlular tarafından sağlanacağını düşünüyor ve arzuluyoruz. Diğer siyasi partilerinde bu yapılan seçimlere son derece hassas ve öğrencilerin kendi iradeleri ile alacakları karara saygı göstermesini ve yakışıksız yöntemlere başvurmamasını bekliyoruz. Böylelikle gençlere olumlu birer örnek olma misyonumuzu da yerine getirmiş olacağız. Aynı zamanda bu konunun da yakinen takipçisi olacağımızı Türk Milleti’nin çimentosu, geleceğinin güvencesi, devletimizin yılmaz savunucusu olan Türk Milliyetçisi gençlerimizin haksızlığa uğraması durumunda da en büyük savunucuları olacağımızın bilinmesini isteriz.”
 
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2016, 17:42
YORUM EKLE

banner325