MHP'li Topçu'den İyi Parti Tepkisi: Boşanırken Düğün Yapan Gördünüz mü?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu, gündeme ilişkin yaptığı açıklamada; MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçenleri değerlendirerek; "Evlenirken düğün yaparız, boşanırken düğün yapan gördünüz mü? " dedi.

MHP 28.12.2017, 12:48 28.12.2017, 13:08
MHP'li Topçu'den İyi Parti Tepkisi: Boşanırken Düğün Yapan Gördünüz mü?

MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu: “Recep Tayyip Erdoğan Türk Milleti'nin oyları ile seçilmiştir” diyerek "Recep Tayyip Erdoğan, milli çizgiye doğru, Devlet Bahçeli'nin tavsiyelerine uygun bir şekilde siyaset yapma noktasına geldiği için ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri mutsuzdur" dedi.

Başkan Tevfik Topçu, “Cumhurbaşkanımıza ayar vermeye çalışıyorlar. Türk milletini çok seviyorlar. Türk milletini Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtarmaya çalışıyorlar. MHP olarak diyoruz ki Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermemiş olabiliriz fakat Erdoğan Türk milletinin oyları ile seçilmiştir” ifadelerini kullanarak, Ak Parti'nin MHP çizgisine geldiğini savundu.

"MHP OLARAK DİYORUZ Kİ..."


MHP Nilüfer İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu, gündeme dair yaptığı açıklamada Erdoğan'ı Türk milletinden kurtarmaya çalıştıklarını, Son birkaç aydır Avrupa Birliği ülkelerinin ve ABD’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan memnun olmadığını dile getirdi. Topçu, “Düne kadar beraberdiniz. Dün memnundunuz da şimdi niye değilsiniz? Bu şunu gösteriyor. Belli ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milli çizgiye doğru, Devlet Bahçeli’nin tavsiyelerine uygun bir şekilde siyaset yapma noktasına geldiği için ABD’de, Avrupa Birliği ülkeleri de mutsuzdur. Cumhurbaşkanımıza ayar vermeye çalışıyorlar. Türk milletini çok seviyorlar. Türk milletini Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtarmaya çalışıyorlar. MHP olarak diyoruz ki Tayyip Erdoğan’a oy vermemiş olabiliriz ama Tayyip Erdoğan Türk milletinin oyları ile seçilmiştir. Recep Tayyip Erdoğan’a ayar verilecekse bu yetki ve sorumluluk sadece Türk milletinindir” diye konuştu.

Boşanırken düğün yapan gördünüz mü?


MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçenleri de eleştiren Tevfik Topçu, “Çok ayıp şeyler yaptılar. Bizim geleneklerimize uymayan şeyler oldu. Evlenirken düğün yaparız, boşanırken düğün yapan gördünüz mü? Bu arkadaşlarımız birçok ilde ve Bursa’da istifa törenleri hazırladılar. Ellerinde istifa dilekçeleri ile abartılmış rakamlarla kamuoyunu yanıltmaya çalıştılar. Ocak 2017’den 1 Aralık 2017 yılına kadar muhtelif gerekçelerle 11 ay süresince tüm Bursa’da istifa sayısı 503’tür” dedi.

Bizler her zaman Teröristlerle Mücadeleyi Savunduk


Milliyetçi Hareket Partisi’nin hiçbir partinin eksenine girmediği ve kendine has bir parti olduğuna dikkat çeken Topçu, “Bugün gelinen noktada terör ile mücadele ediliyor. Peki kim kimin yanına geldi? Devlet Bahçeli mi hükümeti destekliyor, yoksa AK Parti mi MHP’nin bu konudaki düşüncelerinin çizgisine geldi? Bizler her zaman teröristlerle müzakere değil, mücadele olabileceğini savunduk. Bugün gelinen noktada bu oluyor” ifadelerini kullandı.

15 Temmuız’da da bunun finalini yaşadık


Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)’nin ilk kumpasının 2012 yılında MHP’ye yaptığını iddia eden Topçu, “Devlet Bahçeli’nin terörist elebaşı Fetullah Gülen için zamanında ‘Ey Pensilvanya'daki faaliyetlerini durdur, Türkiye’ye gel yargılan. Sonra yap bu işleri’ demişti. FETÖ Türkiye’deki ilk müşahhas kamuoyu önündeki operasyonunu MHP’ye yapmıştır. 2012 seçimlerinde MHP’nin yöneticilerine yapılan kumpası hatırlıyor musunuz? Eş zamanlı olarak Türk milletine de operasyon yapıldı. 15 Temmuız’da da bunun finalini yaşadık” şeklinde konuştu. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu