MHP'li Yaşar Yıldırım'dan 'Milliyetçileri içeri sokmam' Üzerine

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, İP’in Kadıköy belediye başkan adayının beyanları; partinin kurulma sebebini, amacını, programını özetlediğini belirterek, “Milliyetçileri içeri sokmam.” diye konuşan Emre Kınay değil Akşener’dir! " dediğini belirtti.

MHP 17.05.2020, 23:04 18.05.2020, 00:17
MHP'li Yaşar Yıldırım'dan 'Milliyetçileri içeri sokmam' Üzerine

Milliyetçi Hareket Partisi MHP Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, Hiç kimsenin Türk Milliyetçileri’ne kendince hudut çizip yasak koyamayacağını, Ülkücülerin Bilge Lider’in çizdiği istikamette, işaret ettiği menzile yıkılmadan varacağını, Eğik bükük ağız hareketleriyle milliyetçiler hakkında hüküm vermek kimsenin harcı ve haddi olmadığını belirtti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, sosyal medya twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

Ülkücüler, Bilge Lider’in çizdiği istikamette, işaret ettiği menzile yıkılmadan varır!

"İP’in Kadıköy belediye başkan adayının beyanları; partinin kurulma sebebini, amacını, programını özetlemektedir. Ağzını yayarak “Milliyetçileri içeri sokmam.” diye konuşan Emre Kınay değil Akşener’dir! O ki; Akşener İP’i bu seferde hamasete, popülizme ve ucuz makyavelizme dolamış! Bilge Lider’in ısrarla Ülkücü Hareket’in dualı olduğundan bahsetmesini şimdi iyice anladınız mı? İP’li malumların nasıl ilamlara durduğunu, süslü örtüler altında nasıl kirli pazarlıklar yaptıklarını, iğrenç sözler verdiklerini yayık ağızlarla anlatmalarını ibretle izliyoruz. Hiç kimse de Türk Milliyetçileri’ne kendince hudut çizip, yasak koyamaz! Ülkücüler, Bilge Lider’in çizdiği istikamette, işaret ettiği menzile yıkılmadan varır! Eğik büğük ağız hareketleriyle milliyetçiler hakkında hüküm vermek kimsenin harcı da haddi de değildir,buda böyle biline!"

Editörden Haber geçmişi:

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde İYİ Parti’nin Kadıköy Belediye Başkanı adayı olan tiyatrocu Emre Kınay, katıldığı televizyon programında Akşener’e dair önemli açıklamalarda bulunmuştu. İYİ Parti’nin adayı olmadan önce Akşener ile görüştüğünü ifade eden Kınay, kendisinin sosyalist olduğunu ve ‘Milliyetçilik’ ve ‘Türkçülük’ gibi kavramlara karşı olduğunu söylemişti. Bunu da Meral Akşener'in kabul ettiğini belirten Kınay, “Ben sosyalistim. Siz bile gönderseniz, milliyetçi kimliğiyle gelen kimseyi kapıdan almam" dediğini Akşener'in ise bunu kabul ettiğini belirtmişti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442