Alexa

MHP Lideri Bahçeli İstanbul Seçimleriyle İlgili Son Dakika Açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: "Parti olarak İstanbul’da seçimin yenilenmesinden yanayız. Demokrasiye leke sürülmesine, milli iradenin karartılmasına sessiz kalamayız. " dedi.

MHP Lideri Bahçeli İstanbul Seçimleriyle İlgili Son Dakika Açıkladı

MHP Olarak İstanbul'da seçimin yenilenmesinden yana olduklarını belirten MHP Lideri Bahçeli; CHP'li yöneticilerin YSK üyelerini tehdit eden sözleri hukuk ihlalidir." dedi.

Devlet Bahçeli YSK kararı ve gündeme ilişkin diğer konularla ilgili bir grup gazetecinin sorusunu cevaplandırdı. BAHÇELİ: "İstanbul seçimlerinde pek çok kuşku ve karanlık nokta vardır. Sandık yolsuzluğu konusunda tevsik edilmiş iddialar YSK’ya sunulmuştur."

Demokrasiye leke sürülmesine milli iradenin karartılmasına sessiz kalamayacaklarını Parti olarak İstanbul'da seçimin yenilenmesinden yana olduklarını belirten Bahçeli; bu vesile ile, "Türk-İslam dünyasının Ramazan ayını canı-ı gönülden tebrik ediyor, dualarımızın, tutacağımız oruçların kabulünü Allah’tan niyaz ediyorum." dedi.

İSTANBUL SEÇİMLERİNİN YENİLENMESİNDEN YANAYIZ

İstanbul seçimlerinde pek çok kuşku ve karanlık bulunduğunu söyleyen Bahçeli, Sandık yolsuzluğu "konusunda tevsik edilmiş iddialar YSK’ya sunulmuştur. Şaibeler, organize usulsüzlükler maalesef vahim tartışmalara neden olmuştur. Yüksek Seçim Kurulu’nun birkaç gün içinde bir karara varacağı anlaşılmaktadır. Parti olarak İstanbul’da seçimin yenilenmesinden yanayız. Demokrasiye leke sürülmesine, milli iradenin karartılmasına sessiz kalamayız." şeklinde açıklamada bulundu.

HUKUKEN VE AHLAKEN OLMASI GEREKEN BUDUR

YSK’nın vereceği karara saygılarının tam olduğunu, Bu kararın da maşeri vicdana uygun olacağı inancında bulunduklarını belirten Devlet Bahçeli; "Beklediğimiz gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Maltepe ve Büyükçekmece Belediye Başkanlığı seçimleri tekrarlanırsa, ki hukuken ve ahlaken olması gereken de budur, o zaman seçim gününe kadar İstanbul’da bulunacağım, karargahımızı İstanbul’da kuracağım. Yani İstanbul’a mitili atacağım." dedi.

CHP bu tarihi hatadan dönmelidir

Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğuna dikkat çeken Bahçeli; "CHP’li yöneticilerin YSK üyelerini tehdit eden sözleri, aba altından sopa gösteren edep ve terbiye dışı ifadeleri bir defa hukuk ihlali, demokrasi hazımsızlığıdır. Yüce Divan hatırlatması yapmaları utanç verici bir kokuşma halidir. Neymiş, YSK üyeleri Kızılay’da gezemezlermiş. Bu üslup kabadır, yaralayıcıdır, tahammülsüzdür, bayağıdır. YSK’yı baskı altına almak, şantaj diline başvurmak CHP’nin içine düştüğü çaresizliğin ve telaşın eseridir. Türkiye bir hukuk devletidir. Hâkimlerin vicdan ve iradelerine ipotek koymak hiç kimsenin harcı ve haddi değildir. CHP bu tarihi hatadan dönmelidir. CHP’li sözcüler rüzgar ekeyim derken fırtına biçeceklerini bilmelidir." dedi.

RAMAZAN AYINI TEBRİK EDİYORUM

Ramazan ayı ile ilgili vatandaşların Ramazın Ayını da kutlayan Devlet Bahçeli; "Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden azabından kurtuluş olan Mübarek Ramazan-ı Şerife’ye ulaşmış bulunuyoruz. Aziz milletimizin, Türk-İslam dünyasının Ramazan ayını canı-ı gönülden tebrik ediyor, dualarımızın, tutacağımız oruçların kabulünü Allah’tan niyaz ediyorum. ifadelerini kullanarak İsrail tarafından Gazze'ya başlatılan saldırıları da değerlendirerek şöyle konuştu:

İsrail saldırganlığını kınıyorum

Ayrıca İsrail ordusunun Gazze’de dünden itibaren başlattığı saldırılar masum insanların hayatlarını kaybetmesine neden olmuştur. Üstelik İsrail terörü, Anadolu Ajansı’nın Gazze’deki binasını da hedef almıştır. İsrail saldırganlığını kınıyorum. Hayatlarını kaybeden mazlum Filistinli kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Anadolu Ajansı’nın çalışanlarına da geçmiş olsun temennilerimi iletiyorum.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 14:15
YORUM EKLE