MHP Lideri Bahçeli Kastamonu'da Vatandaşlara Hitap Etti

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kastamonuda vatandaşlara hitap etti. Bahçeli, "31 Mart'ta Kastamonu'da milli haysiyet direncini gösterdi" dedi.

MHP 14.07.2019, 14:42 14.07.2019, 15:51
MHP Lideri Bahçeli Kastamonu'da Vatandaşlara Hitap Etti

"31 Mart'ta Kastamonu'da milli haysiyet direncini gösterdi" ifadelerini kullanan MHP Lideri Bahçeli, sistem tartışmalarına değinerek, "Sistemde revizyon isteyen FETÖ ile iltisaklı" dedi.

"Elbette her yeni sistemde olduğu gibi aksayan yönleri vardır. Bu normaldir. Önemli olan yeni sistemin daha da verimli olması için yapılması gerekenlere kilitlenmektir" şeklinde konuşan Devlet Bahçeli; seçimlerin ardından sürdürdüğü yurt içi gezileri kapsamında bu kez Kastamonu'dan vatandaşlara hitap etti.

Devlet Bahçeli; "Kastamonu yeni dönemle birlikte ayak bağlarından kurtulacak, geleceğe umutla bakacaktır." diyerek, MHP burayı daha iyi yönetmek ve daha da güzelleştirmek amacıyla kutlu bir yola çıktığına İnandıklarını ve mutlaka başaracaklarını söyledi.

3 yıl önce, TSK içine yuvalanan terörist kadro millete ve devlete silah doğrulttuğunu, ülkeyi gözyaşına boğduğunu söyleyen MHP Lideri, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü bu vesileyle anıyor, şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa diliyorum." dedi.

Amaın 15 Temmuz'da Türkiye'yi içten yıkmak, iç savaş çıkarmak ve ülkeyi bölüp, paylaşmak olduğunu söyleyen Bahçeli; "O gün çok farklı yerlere alçakça ve şerefsizce saldırdılar. 15 Temmuz'da Türk ve Türkiye-İslam düşmanları sırayı girip, üzerimize geldiler. Ancak yanlış hesap kahraman Türk Milleti'nden döndü. Emelleri, yerin dibine gömüldü. 15 Temmuz'da Türk Milleti'nden intikam alınmak istendi. Devletimize zehirli hançer sallandı." dedi.

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde revizyon isteyenler FETÖ ile iltisaklı, PKK ile güdümlü zihniyetlerdir." ifadelerini kullan Devlet Bahçeli: "Yeni sistem bir yılını henüz doldurdu. Aksamalar olması gayet normal. Amaç bu aksamaların bir an önce giderilmesi noktasında adımlar atılmasına kitlenmek olmalıdır. Yeni Hükümet Sistemi'ni tartışmaya açmak, milli iradeye karşı olmaktır. Bu tartışma, Türkiye'nin gücünü azaltır." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)