MHP Lideri Bahçeli Mahkum Affında Israr Etti

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Af talebi ile ilgili daha önce yapmış olduğu açıklamasında ısrar ederek, "Biz bu konuda kararlıyız, sözümüzün arkasındayız. Allah'ın izniyle affın çıkacağını ümit ediyorum" dedi.

MHP 13.05.2018, 16:08 13.05.2018, 16:58
MHP Lideri Bahçeli Mahkum Affında Israr Etti

MHP lideri Bahçeli, Af talebi ile ilgili yeni açıklama yaptı. Bahçeli, "Biz bu konuda kararlıyız, sözümüzün arkasındayız. Allah'ın izniyle affın çıkacağını ümit ediyorum" dedi

İngiltere ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Lideri Bahçeli’nin af önerisine ilişkin olarak, “Sayın Bahçeli’nin bu talebi veya teklifi kendisine ait bir tekliftir. Bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok” demişti. 

MHP'liderinin afta ısrarı kader mahkumlarının ve mahkum yakınlarının umutlarını daha da kuvvtlendirdi. Sosyal medyadan Devlet Bahçeli desteği oluşturan mahkum yakınları seçimler öncesi af çıkarılması için ısrarla çalışmalarına devam ediyorlar.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, gazetecilerin af ile ilgili sorulara şöyle cevap verdi: 

“Biz kendi gündemlerinde olsaydı zaten destek verir, müspet kanaatimizi kendileriyle paylaşırdık. Ancak gündemlerinde olmadığı için bir görüşümüzü, çok ciddi sosyal ve toplumsal boyut kazanmış, ihtiyaç haline gelmiş, kanayan bir yaraya dönüşmüş mühim bir meseleyi milletimizin gündemine taşıdık. Bu konuda da kararlıyız ve sözümüzün ardındayız. 49 yıllık siyasi geçmişi, tecrübe ve geleneği olan MHP’nin çok önemli bir toplumsal yarayla ilgili çözüm önerisini paylaşması son derece doğal, son derece meşru ve elbette de en tabii hakkıdır. Sayın Başbakan ‘teröristlere kesinlikle af yok’ diyor. Biz de bunun aksini söylemiyoruz. Bizim de kastettiğimiz zaten budur. Biz kendi gündemimizi seslendirdiğimiz gibi on binlerce mağdurun, kader kurbanının hakkını da hukukunu da müdafaa edeceğiz, devamlı dillendireceğiz. Allah’ın izniyle affın çıkacağını ümit ediyorum.”  


 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (5)
Suleyman candar 3 yıl önce
Gerçekten adam gibi adam.tebrik ederim
elif bektaş 3 yıl önce
sayın bahçeli kader mahkumlarını bir tek siz düşündünüz siz dersinizde olmazmı bizlerinde yüzlerini güldürün herkez hata yapabilir af etmek büyüklüktür af varsa oy var
nasır şahin 3 yıl önce
tek ümidimiz sensen sayın bahçeli
mehmet sami erim 3 yıl önce
bahceli gercekten kafasina koydugunu yapar.
nurşen esen 3 yıl önce
sayin Devlet bahçeli sizin sozünüze guveniyoruz.. sozünüzü tutacaginiza inaniyoruz.. secimden once aff olacaksa bizlerinde oyu sanadir..saygilarimla..
banner442