Alexa

MHP Lİderi Bahçeli, Terörün Kökü Kazınmalıdır!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sosyal medya Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Irak’ın Kuzeyinde devam eden Pençe-3 Harekâtı kapsamında üç kahramanımız şehit düştü, yedi kahramanımız da yaralandı. Acımız büyük olsa da, hiçbir ihtimali ağırdan almamalıyız" dedi.

MHP Lİderi Bahçeli, Terörün Kökü Kazınmalıdır!

Pençe-3 Harekâtı kapsamında Bir şehit, Bugün de, Irak’ın Kuzeyinde devam eden Pençe-3 Harekâtı kapsamında üç kahramanı şehit verildiğini belirten MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Acımız büyük olsa da, hiçbir ihtimali ağırdan almamalıyız, kararlılığımızı tartışmaya açmamalıyız. Terörün kökü kazınmalıdır" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Hakkari ve Irak'ın kuzeyindeki Pençe-3 harekatlarına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Dün Hakkari Çukurca’da bir kahramanımızı şehit verdik. Bugün de, Irak’ın Kuzeyinde devam eden Pençe-3 Harekâtı kapsamında üç kahramanımız şehit düştü, yedi kahramanımız da yaralandı." MHP lideri Bahçeli, "Acımız büyük olsa da, hiçbir ihtimali ağırdan almamalıyız, kararlılığımızı tartışmaya açmamalıyız. Terörün kökü kazınmalıdır" dedi.

Onlara Çok Şeyler Borçluyuz

"Toprağı vatan yapan, coğrafyayı kahramanlıklarla yükselten, ne tarihe ne de engellere sığmayıp taşan aziz şehitlerimizdir, muhterem gazilerimizdir. Türk milletinin en büyük gücü şehitlik ve gaziliğe verdiği değer, bundan mülhem tavizsiz mücadele ruhudur. Milli varlığımızın devamlılığı, milli bekamızın güvenliği faziletli yüreklerin duruşuna, fedakâr nesillerin şuuruna bağlıdır. Şehitlerimiz böylesi bir duruşun anıtı, söz konusu şuurun tazimle anılacak nişanesidir. Elbette onlara çok şey borçlu olduğumuz sarih bir hakikattir.

Umutsuzluğa kapılmayacağız

Terörün kökü kazınmalıdır. İnanıyorum ki milli şeref, nefret ve intikam arzularıyla bezenmiş terör şerefsizliğini silip süpürecek, Irak ve Suriye’nin kuzeyinde huzur ve güvenliği temin edecek, milli bekamız emniyete alınacaktır. İhanet kaybedecek, iman mutlaka kazanacaktır. Aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar temenni ediyorum. Başımız sağolsun, vatan sağolsun. Unutulmasın ki, şehitler ölmez, vatan bölünmez.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 09:46
YORUM EKLE