MHP Lideri Bahçeli'den 'Haydar Baş' Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş’ın Vefatı” münasebetiyle mesaj yayımladı.

MHP 14.04.2020, 15:47 14.04.2020, 16:27
MHP Lideri Bahçeli'den 'Haydar Baş' Mesajı

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş’ın Vefatı” münasebetiyle taziye mesajı yayımlayan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "KOVİD-19 hastalığından dolayı hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yazılı basın açıklaması şöyle:

"Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof.Dr Haydar Baş’ın KOVİD-19 hastalığına yakalanarak tedavi gördüğü hastanede vefat etmesinden büyük bir üzüntü duydum. Sayın Baş, hem akademik yönüyle hem de siyasi kişiliğiyle ülkemizde hatırı sayılan ve saygın bir yeri olan değerli bir şahsiyetti. Bu münasebetle başta Sayın Haydar Baş olmak üzere, KOVİD-19 hastalığından dolayı hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Ayrıca salgından etkilenip tedavi gören bütün vatandaşlarımıza şifa dileklerimle birlikte geçmiş olsun temennilerimi iletiyorum. KOVİD-19 hastalığından milletimizi ve tüm insanlığı esirgeyip korumasını Rabbim’den niyaz ediyorum." dedi.

-----

Haydar Baş'ın vefatı 

Bağımsız Türkiye Partisi genel başkanı olan Haydar Baş'a corona virüs teşhisi konulduğu ve hastaneye kaldırıldığı dün açıklandı. Açıklamanın hemen ardından ise Haydar Baş vefat ettiği haberi geldi. 

Corona virüs nedeniyle hayatını kaybeden Haydar Baş kimdir

Prof. Dr. Haydar Baş 1947 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Trabzon’da tamamlamasının ardından; 1970 senesinde, Kayseri’deki Erciyes Üniversitesi’ne bağlı Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun olan Haydar Baş,  Lisansüstü eğitimini ve doktorasını “Veda Hutbesinde İnsan Hakları” konusundaki tezi ile Bakü Devlet Üniversitesi’nde tamamladı. Bu üniversitede göreve başlayan Haydar Baş, Doktora sonrası akademik çalışmalarına devam ederek “İslam ve Hz. Mevlana”, “Tasavvuf Tarihi”, “Din Sosyolojisi” ve “Din Psikolojisi” konularında tezleri neticesinde “Profesörlük” unvanını aldı. Dokuz yıldır Bakü Devlet Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan  Baş, halen Doğu Dilleri ve Edebiyatlarını Araştırma Fakültesi, Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde görevini devam ettiriyordu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)