MHP Lideri Bahçeli'ye, Türk Dünyası Yılın Onur Ödülü

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen törende, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, Türk tarihinden örnekler vererek, Türklerin cihana adaletle hükmettiğini, insanı Allah'ın emaneti gördüğünü söyledi.

MHP 03.02.2020, 21:49 06.02.2020, 01:47
MHP Lideri Bahçeli'ye, Türk Dünyası Yılın Onur Ödülü

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen törende, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Türk Dünyası Yılın Onur Ödülü'ne layık görüldü.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, Esenler'deki Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezindeki törende, Türk tarihinden örnekler vererek, Türklerin cihana adaletle hükmettiğini, insanı Allah'ın emaneti gördüğünü ifade ederek, "Biz bir savaşın içindeyiz. Tarihimizin, inançlarımızın, genlerimizin bizi davet ettiği bir savaş. Bu savaşa bizi yine tarihimiz, inançlarımız ve genlerimiz zorladı. Cehalete, yoksulluğa, bölücülüğe, geri bırakılmışlığa, emperyalizme karşı topyekun bir savaş içindeyiz" dedi.

Her bakımdan kuvvetli olmak zorunda olduklarını vurgulayaran Genel Başkan Ateş, "Yarının büyük ve müreffeh Türkiye'sini inşa etmek, Turan'a ulaşmak için çok çalışacağız. Ülkücüler mesuliyet duygusu taşır, kutlu ülkü yolunda asla yorulmaz ve tükenmezler. Davayı kabul edip, mücadeleye katılan her ülkücünün gönlünde tek bir netice vardır, o da zaferdir. Türkiye'nin odak kabul edildiği, Ankara'nın merkez olduğu bir Türk medeniyeti huzurun adresi, kardeşlik ve dostluğun güvencesi, bölge ve dünya istikrarının yegane seçeneğidir." dedi.

Programın sonunda Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'e Ateş'e teşekkür plaketi verildi.

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, 'Türk Dünyası Yılın Onur Ödülü'ne layık görüldü.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)