MHP Lideri Devlet Bahçeli Partisinin Grup Toplantısında Konuşuyor

Milliyetçi Hareket Partisi TBMM Grup toplantısı 10.03.2020 Salı günü (bugün) Grup toplantısında konuşuyor. Facebook ve Twitter sayfamız üzerinden CANLI olarak takip edebilen konuşmasında Türkiye ve Dünya gündemine dair değerlendirmelerde bulunuyor.

MHP 10.03.2020, 10:30 10.03.2020, 11:44
MHP Lideri Devlet Bahçeli Partisinin Grup Toplantısında Konuşuyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Grup toplantısı 10.03.2020 Salı günü (bugün) Grup toplantısında konuşuyor. konuşmasında Yunanistan'ı mültecilerle ilgili tutumunu değerlendirdi. Bahçeli, bu durumu barbarlıkla değerlendirdi. Yunanistan ve Avrupa, sığınmacıların müracatlarını almak zorunda olduğunu belirten Bahçeli: Ateş açıp ölümlere neden olmaları haydutlukluk, hayasızlık ve hukuksuzluk olduğunu belirtti.

MHP Lideri Bahçeli konuşmasında, "Uygarlıkla özdeşleşmemiş halen barbar eğilimler taşıyan toplum ve ülkelerin mevcudiyeti hayal kırıklığıdır. Utanmadan medenilik pozu verirler ama gerçekte insani değerlere maruz olduklarını gizleyemezler. Batı'nın hali pürmelali tam da budur. Türkiye-Yunanistan sınırında yaşananlar insanım diyen herkesi ürkütmüştür. Ülkemizin farklı illerinden Avrupa'ya gitmek amacıyla yollara düşen sığınmacıların maruz kaldıkları trajediler tek kelimeyle barbarlıktır. Yapılmayan zulüm kalmamıştır. Avrupa'ya gitmek isteyen masumları durdurup şiddet ve nefretle püskürten Yunanistan, zulmün koçbaşı haline gelmiştir." dedi.

Bahçeli'nin konuşmasında satırbaşları şöyle devam ediyor:

Yunanistan'ın desteklenmesi barbarlıktır

"Uluslararası hukuk ihlal edilmekle kalmamış, insan hakları da tozlu raflara kaldırılmıştır. Sığınmacılara acımasız muamele Yunan ipliğini pazar çıkarmıştır. Yazık değil midir, ayıp değil midir, rezalet değil midir? Barbarlık değilse bu, barbarlık nedir? Avrupa insani felaketlere duyarsızdır. AB ülkeleri Türkiye'yi anlamak ve kavramaktan uzaktır. Yunanistan'ın desteklenmesi barbarlığa ortaklıktır." ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli; Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi buharlaşmış, 1967 protokolü budanmıştır. Yunanistan ve Avrupa ülkeleri sığınmacılarına müracaatlarını almak zorundadır. BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği bu tutumun uluslararası hukukta yeri olmadığını açıklamıştır." dedi.

Zalimin zulmü bir gün kendisine dönecektir

- MHP olarak bu tabloya sessiz kalamazdık. Bebek ve çocukların hüzünlü durumlarını seyredemezdik. Gönül ve vicdan seferberliğiyle yaralara merhem olmalıydık. Geçen hafta Edirne'de 0-10 yaş grubunu hedefleyen göçmen kreşini kurmak için devreye girdik. Sınırda tutacak el bekleyen, müşfik bir irade gözetleyen çocukların ihtiyaçlarını Edirne'ye gönderdik. Bebeklere acımayan, çocuklara aldırmayan bir medeniyetin temelleri çürük, tebessümü sahte, tezahürü karanlıktır. Yunanistan'ın içinde bulunduğu AB'nin özeti budur. Zalimin zulmü bir gün kendisine dönecektir.

- Biz herkesin ederini ciğerini ve hedeflerini iyi biliyoruz şehitlerimizin kanlarını yerde kalmayacağını herkes bilmelidir..

- Bebeklerin denizlerde Can verip sahillere vurduğu dünyanın iyiliğinden bahsedecek kim varsa şart olsun alnını karışlarız...

-MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Gelecek nesile, yeni doğanlara tertemiz, güçlü bir ülke bırakacağız ama asla yük ve kambur bırakmayacağız.

29 Nisan 2011'den itibaren Suriye'deki savaşın sosyal ve ekonomik bedelini ödeyen ülke bellidir. Mayıs'ta sığınmacı kampları açılmıştır. Sınır kapıları açılmadan önce Türkiye'de yaklaşık 5 milyon yabancı bulunuyordu.

- 34 şehit vermemiz üzerine isabetli şekilde sınır kapılarımız açılmış, ilk etapta 117 bin sığınmacı ülkemizden ayrılmıştır. Dün itibarıyla 150 bine yaklaşmıştır. Hala sınırda insanlık dışı önlemlerle bekletilenler vardır. Türkiye her daim sözünü tutmuş ve anlaşmalara sadık kalmıştır. Sözünü tutmayanlar son örneklerde olduğu gibi bellidir. Şunu bilsinler, Türkiye mülteci kampı, göçmen barınma alanı, sığınmacı deposu değildir! AB sürekli olarak bozgunculuk yapmıştır. Biz gerekirse ekmeğimizi böler yeriz ama aklımızla oynanmasına asla izin vermeyiz.

- Moskova'da alınan kararlar bizim için olumludur. Bölgesel huzur için önemli bir adım atıldı, engel aşıldı. İdlib'de kimin ne yaptığını bilmeyen yoktur. Ateşkese uyulmazsa kaldığımız yerden devam ederiz. Karşımıza çıkanları da doğduklarına pişman ederiz. Türkiye, Moskova'da mahçup olmamıştır. Bu süreçte Esed hata yaparsa misliyle bedelini ödemelidir. Gökkube başlarına yıkılmalıdır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin konuşmasının tamamı için tıkla

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)