Alexa

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den 12 Eylül Açıklaması

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 12 Eylül milli hafızalara kazındığını, yaşanan acılar, şehadetler, işkenceler, zulümler asla unutulmadığını belirterek, Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in iman erlerinin utanç verici muamele ve mağduriyetlere maruz kaldığını söyledi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den 12 Eylül Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi yarım asırlık onurlu millet hizmetini her türlü engellemeye ve fitne-fesat tuzaklarına rağmen azimle, akılla, inançla, heyecanla sürdürdüğünü belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,

12 Eylül Sosyal ve Ekonomik Zararlar Vermiştir

Darbeler Türkiye’yi devamlı geriye götürmüş, siyasi ve toplumsal dengeleri tepeden tırnağa bozmuş, pek çok sosyal ve ekonomik maliyete neden olduğunu belirten Bahçeli, "12 Eylül darbesi, 28 Şubat post modern müdahalesi, 27 Nisan e-muhtıra ve 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi devlet ve millet hayatıyla birlikte gelecek muhayyilemize, gelecekteki müstesna mevkiimize tamiri zaman ve emek isteyen zararlar vermiştir. " dedi.

Demokrasi ve milli iradeye zincir vurulmuş

Özellikle 12 Eylül karanlığının tetikçileri ve tertipçilerinin Türkiye'yi kahredici ve korkunç olaylara mahkûm etmekle kalmadığını, emperyalizme ve küresel sömürü çarkın mimarlarına taşeronluk ve hizmetkârlık ta yaptığını belirten MHP Genel Başkanı Bahçeli; "12 Eylül 1980’de demokrasi ve milli iradeye zincir vurulmuş, masumlar ve mücadelesi haktan, halktan ve hakikatten yana olan Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in iman erleri utanç verici muamele ve mağduriyetlere maruz kalmışlardır." şeklinde konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi darbeleri ve darbecileri açıktan lanetlemektedir.

12 Eylül'ün Üzerinden 39 uzun yıl geçmesine rağmen 12 Eylül zilletinin milli hafızalara kazdığını yaşanan acılar, şehadetler, işkenceler, zulümler asla unutulmadığını belirten Bahçeli;."12 Eylül darbesi ile 15 Temmuz darbe ve işgal teşebbüsü aynı muhasım ve müstevli çevrelerin farklı zaman dilimlerindeki saldırısıdır. Milliyetçi Hareket Partisi darbeleri ve darbecileri açıktan lanetlemektedir. Hiçbir zulüm yapanı abat etmeyecek, mutlaka ters tepecektir. Şirret emel sahipleri elbette dün olduğu gibi yine hüsran yaşayacaklardır.Tarihin, talihin ve hayatın şaşmaz gerçeği bu olacaktır. "dedi.

Milli birlik ve Dayanışma...

Türk milleti tehditlere karşı uyanık ve dikkatli olduğunu söyleyen Devlet Bahçeli; Milli beka üzerinde oyun kuranların, cinayet ve ihanet nöbetine girenlerin hevesleri kursaklarında kalacğını, yaptıklarının hesabı birer birer sorulacağını söyleyerek, "Türkiye’nin varoluş kararlılığı üzerinde kumar oynayanlar bunun bedelini er ya da geç ödeyeceklerdir. Milli birlik ve dayanışma ruhu her türlü sorun ve sıkıntının üstesinden gelecektir." dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 21:49
YORUM EKLE