MHP Milletvekili Atilla Kaya Görevinden İstifa mı Etti?

İstanbul milletvekili MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya MHP'deki görevinde istifa edeceği bilgisi sosyal medya da şok etkisi yaptı.

MHP 03.01.2017, 23:15 04.01.2017, 01:36
MHP Milletvekili Atilla Kaya Görevinden İstifa mı Etti?

İstanbul milletvekili MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya'nın MHP'deki görevinden istifa söylentileri sosyal medya da dillenmeye başladı. 

1997-2003 yılları arasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı genel başkanlığı yapan Atilla Kaya; 2009 yılında MHP İstanbul İl Başkanlığı seçimlerinde parti genel başkanı Devlet Bahçeli ile ters düşmüş ve görevinden istifa etmişti. 2007, 2011 ve 2015 seçimlerinde İstanbul 3.Bölge MHP Milletvekili olarak seçilen Kaya'nı şu an için resmi bir açıklamasının bulunmadığı kaydedildi.

MHP Fatih eski ilçe başkanı Ali Çola'ın sosyal medya hesabından "İstanbul MHP milletvekili Atilla Kaya'nın  "Hayır " oyu kullanacağı ifade ediliyor. "Kaya, Devlet Bahçeli'ye bildirdi, istifasını sundu" şeklinde paylaşımda bulunması ortalığı toz duman etti.

İstanbul Milletvekili Atilla Kaya'nın MHP Genel Merkezi'ne istifa dilekçesini sunduğu belirtildi. Kaya; istifa kararının MHP lideri Devlet Bahçeli'nin bugünkü açıklamalarının ardından verdiği belirtiliyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
AHMET SAZAK 3 yıl önce
Ben AHMET SAZAK 1970 lerden beri ülkü ocaklarında görev alan dava için dayak yiyen piyesler çevirip derneğe gelir sağlayan bir ÜLKÜCÜ OLARAK sayın vekilin açıklamasından üzüntü duydum bir ÜLKÜCÜ böyle düşünemez çünkü PKK üst düzey yetkilisinin açıklamasından sonra biz bu hükümet bu cumhurbaşkanı gitmezse rahat hareket EDEMEYİZ diyor bunu Pkk lideri diyor bu ne demek bizim davamızın esas i neydi bu ülkenin kominist PKK dhckpc gibi sol fraksiyonlarla mücadele DEGILMI YAYIP ERDOGANLA GEÇEN YIL partilerin hepsi MHP de dahil ters düşmüştü ama MHP LIDERI SAYIN BAHÇELİ baktığı gidişat iyi değil ülke parçalanmak üzere bu seçim devlet devlet defi sayın vekil nede MHP linin adına konuşuyorsun üçte ikisi felan filan bende sizin seçilmemiş katkılı oy verdim ama şimdi çok çok ÜZÜLDÜM bu açıklamana.MHP gibi güzide lideri BOYUK ülküsü BOYUK bir partiden ayrılan yalnız bırakan iyi partiyemi oy verelim Allah nasip etmesin ben ve benim gibi ÜLKÜ OCAKLARINDAN GELEN MHP LI OLARAK MHP DEN BAŞKA PARTIYE OY VERMEZ BENCE VEREMEZ.hele hele sık sık parti değiştiren KENDINI kabadayı sananlara hiç oy veremez diyorum CANIM KARDESLERIM MHP LILER SIZ ULKUDASLARIM ALLAH YOLUNUZU AÇIK ÜLKÜNÜZÜ YÜCE TURANLAR BIZIM OLSUN TURANA YÖRÜ TURANCILIK BIZIMDIR ALLAH YOLUNUZU AÇIK OMRUNUZU UZUN ETDIN RAHMETLI BAŞBUĞUN KEMIKLERINI SIZLATMAYIN DEVLET MILLET ÜLKÜ BIZIMDIR