Alexa

MHP Milletvekili; Başbaknlık,Ülkeyi Bölünmeye Götürür

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Başkanlık sistemiyle ilgili düşüncelerini açıklayarak; Başkanlık sisteminin türkiye'yi böleceğini iddia etti.

MHP Milletvekili; Başbaknlık,Ülkeyi Bölünmeye Götürür
banner327

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilleri Ümit Özdağ, Nuri Okutan, Yusuf Halaçoğlu, Seyfettin Yılmaz ve İsmail Ok, 24 Ekim'de düzenledikleri basın toplantısında başkanlık sistemine ilişkin  'hayır' oyu kullanacaklarını açıkladıklarını söyledi.

Halaçoğlu,  MHP'li 5 milletvekilinin başkanlığa karşı olduğunu ve hayır oyu kullanacaklarını açıklayarak; "Parlamenter sistemde kanunları dinlemeyen zihniyet, yetkileri artırılmış başkanlık gelince ne kadar dinleyecek ve hatta nasıl kontrol edilecek? Parlamenter sistemin Türkiye için en uygun yönetim olduğunu düşünüyoruz. Aksi yönetimler sonuçta Türkiye'yi kesinlikle bölünmeye götürür" dedi.


Başbakan Binali Yıldırım'ın, "Biz MHP ile anlaştık" açıklamalarını değerlendiren Halaçoğlu, sosyal paylaşım sitesindeki hesabına şunları yazdı:
Parlamenter sistemin Türkiye için en uygun yönetim olduğunu düşündüklerini belirten Halaçoğlu; Aksi yönetimler sonuçta Türkiye'yi kesinlikle bölünmeye götürür. Herkes şunu düşünsün. Başkanlık ne için ve kimin için isteniyor ve ülkenin neden kurtuluşu olarak değerlendiriliyor ? İyi yönde ne getirecek ? Parlamenter sistemde kanunları dinlemeyen zihniyet yetkileri artırılmış başkanlık gelince ne kadar dinleyecek ve hatta nasıl kontrol edilecek? Parlamenter sistemde her istediği yasayı çıkaranlar ülkeyi neden iyi yönetemediler? Dolayısıyla suç Parlamenter sistemde mi yoksa hep aldatıldıklarını söyleyenlerde mi? Siyasi partiler kanununu ve seçim sistemini düzeltin Parlamenter sistemde her şey yoluna girer. Herkes şunu iyi bilmeli ki, başarı, sistemden çok liyakatli kişilerle çalışmaktadır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2016, 15:19
YORUM EKLE