MHP, MYK ve MDK toplantılarının tarihini açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi, MYK ve MDK toplantılarının tarihini açıkladı. Toplantının basına kapalı olarak gerçekleştirileceği belirtildi. Peki, MYK, MDK nedir?

MHP 11.07.2021, 22:26
MHP, MYK ve MDK toplantılarının tarihini açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi, Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında yapılacak olan MYK ve MDK toplantılarının tarihini açıkladı. Peki, MYK ve MDK ne demek, ne anlama geliyor? 

MHP Lideri Devlet Bahçeli başkanlığında 12 Temmuz 2021 Pazartesi günü saat 14:00’te Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) toplantısı, Genel Merkez binasında yapılacağı açıklandı. MHP tarafından yapılan açıklama şöyle: "Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ’nin başkanlığında 12 Temmuz 2021 - Pazartesi günü saat 14:00’te Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) toplantımız Genel Merkez binamızda yapılacaktır. Toplantımız basına kapalı olarak gerçekleştirilecektir"

MKYK ve MYK nedir merak ediliyor. Genellikle siyasi partilerin kongrelerinde sıkça dile gelen MKYK ve MYK'nın açılımları merak ediliyor. MYK,  MKYK, MDK açılımı nedir? 

MYK NEDİR?

Merkez Yürütme Kurulu anlamına gelir.  MYK; Genel Başkan, Genel Başkan Vekili, Genel Başkan Yardımcıları ve Genel Sekreter ile TBMM parti grup başkanı ve grup başkan vekillerinden oluşan en üst icra kuruludur. Büyük kongrede alınan kararlar ve MKYK tarafından alınan kararların ve verilen talimatların yürütülmesini sağlarlar. 

MDK NEDİR?

MDK Merkez Disiplin Kurulu demektir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)