Alexa

MHP Ordu Eski Milletvekili: İhraç Edilmeyi Onur Sayacağım

Meral Akşener’e destek verdikleri gerekçesiyle disipline sevk edilen 23. Dönem MHP Ordu Milletvekili Rıdvan Yalçın; "Bilin ki zulüm ile abad olanın ahiri berbat olur” dedi.

MHP Ordu Eski Milletvekili:  İhraç Edilmeyi Onur Sayacağım
banner327
"Sayın Meral Akşener, sayın Ümit Özdağ ve sayın Sinan Oğan ile birlikte ihraç edilmeyi kendime onur sayacağım."

MHP Ordu İl disiplin Kuruluna sevk edilen  ülkücüler; haklarında başlatılan disiplin soruşturmasına şaşırmadıklarını dile getirdiler.

23. Dönem MHP Ordu Milletvekili Rıdvan Yalçın ile 2014 yerel seçimlerinde MHP'den Altınordu Belediye başkan adayı, 1 Kasım Genel Seçimlerinde ise MHP Ordu 1. sıra adayı olan Onur Şahin’i ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

MHP il başkanlığı tarafından Disipline sevk edilen Ülkücülere15 gün içerisinde savunma yapmaları yönünde tebligat gönderildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eski Milletvekili Rıdvan Yalçın, şaşırmadıklarını söyleyerek şunları kaydetti.

“Ben bu partinin iki dönem il başkanlığı, bir dönem milletvekilliğini yaptım. Onur Şahin teşkilat görevleri yanında Altınordu Belediye Başkan adayı ve son milletvekili adayımız oldu. İhraç edilecek olmamıza şaşırmadım. Bu güne kadar ne yazmış söylemişsem hepsinin sonuna kadar arkasındayım. Sayın Meral Akşener, sayın Ümit Özdağ ve sayın Sinan Oğan ile birlikte ihraç edilmeyi kendime onur sayacağım. Elime tebligat geldiğinde ihraç talebine savunma yazmayacağım. Çünkü savunma vicdanı olan, karar verme hürriyeti olan, en önemlisi de hukuken ve siyaseten meşruiyeti olan bir heyete yapılır. Ben karşımda öyle bir heyet görmüyorum. Görmediğim için kongre istemiştim ve ne kadar haklı olduğumuzu her geçen gün yeniden anlıyor ve ihraç edilecek olmama değil işte buna üzülüyorum. Bilin ki zulüm ile abad olanın ahiri berbat olur” dedi.

 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 15:51
YORUM EKLE