MHP Samsun; Bafra, Alaçam, Canik İlçe Kongreleri Gerçekleşti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun'da Bafra, Alaçam ve Canik ilçe kongrelerini yaptı. MHP Samsun ilçe Kongrelerinde, Bafra'da Barbaros Tuna, Alaçam'da Orhan Sancak, Canik'te Süleyman Baltacı başkan oldu.

MHP 23.08.2020, 19:17 23.08.2020, 20:43
MHP Samsun; Bafra, Alaçam, Canik İlçe Kongreleri Gerçekleşti

MHP 13. Olağan Büyük Kurultayına doğru hızlı adımlarla gidilirken Samsun'da Bafra, Alaçam ve Canik ilçe kongreleri nticelendi. Kongre sonuçlarını göre, Bafra kongresinde mevcut başkan Barbaros Turna, Alaçam kongresinde Orhan Sancak, Canik kongresinde Süleyman Baltacı seçimi kazanarak başkan oldu.

Mlliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Başdanışmanı, Kadın Kolları Genel Koordinatörü, Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay ve 25. Dönem Samsun MHP Milletvekili Hüseyin Edis Bafra Kongresine katıldı. Yoğun katılımın olduğu ve KOVİD-19 salgın önlemlerinin damga vurduğu ilçe kongresi bir şenlik havasında gerçekleştirildi.

MHP'nin Alaçam İlçesinde gerçekleştirilen Olağan Kongresinde başkan Orhan Sancak ve yönetim kurulu listesi seçimi kazandı. Divan Başkanlığını 25. dönem Samsun MHP Milletvekili Hüseyin Edis yaptı. kongre yoğun katılımla gerçekleşti.

MHP Canik İlçe Başkanlığı Olağan Kongresinde başkan Süleyman Baltacı ve yönetim kurulu listesi seçimi kazandı. Canik Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kongreye Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 25. dönem Samsun MHP Milletvekili Hüseyin Edis, MHP Samsun İl Yönetim Kurulu üyeleri ve misafirler katıldı.

Cumhur İttifakı kutlu varlığını güçlü bir şekilde muhafaza ve müdafaa edecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak burada yaptığı konuşmada;  “Samsun’da seçilen bu kadrolar partiyi 2023’e taşıyacak” diyen Karapıçak “Seçimlerde göreve gelen başkan ve yönetim kurulu üyeleri çalışmaya talip oldular. Gece gündüz demeden çalışacağız. Üzerinizdeki yük ve sorumluluk ağırdır.” ifadelerini kullanarak, Kongreler sonrasında kısa bir açıklama da yapan Karapıçak, “2023 Lider Ülke Türkiye vizyonuna birlik ve beraberlik içinde ulaşacağız. Ülkenin içinden geçtiği bu süreç Milliyetçi Hareketin daha iyi anlaşıldığı bir gerçektir. Bu anlaşılmanın ve bilincin yansıması Cumhur İttifakıdır. Bilinmelidir ki Cumhur İttifakı kutlu varlığını güçlü bir şekilde muhafaza ve müdafaa edecektir. Hiç kimse Cumhur İttifakı üzerinde spekülasyona tevessül etmemelidir.” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Samsun’da 24 Ağustos’ta Ayvacık, 29 Ağustos’ta Yakakent, Asarcık ve Kavak, 8 Eylül’de Havza, 9 Eylül’de Ladik, 13 Eylül’de Tekkeköy, 20 Eylül’de Terme, 22 Eylül’de Salıpazarı, 27 Eylül’de Çarşamba ilçe kongreleri ile devam edecek.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
14°
açık