MHP Samsun'da Miting Coşkusunda Seçim Merkezi Açtı

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun merkezinde miting havasında seçim merkezi açtı. MHP Seçim Merkezinin açılışında konuşan Erhan Usta, Türkiye ile ilgili önemli meseleleri dile getirdi.

MHP 03.06.2018, 23:51 04.06.2018, 01:44
MHP Samsun'da Miting Coşkusunda Seçim Merkezi Açtı

"15 Temmuz'da Türkiye'nin yaşadığı ihanet, bir başka formatta; ekonomik ve finansal saldırı olarak Türkiye'ye tekrar yaşatılabilir"

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Cumhuriyet Meydanı Seçmen İletişim Merkezi'nin açılışını yaptı. Mehter Takımı'nın marşları ile yapılan açılışa katılan partililer ve vatandaşlar coştu.

Miting havasında yapılan açılışa, MHP Grup Başkanvekili ve MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta da katıldı. Erhan Usta burada yaptığı konuşmada; 15 Temmuz'da Türkiye'nin yaşadığı ihanetin, ekonomik saldırı olarak Türkiye'ye tekrar yaşatılabileceğini ifade ederek, bunun için birlik ve beraberliğin korunması gerektiğini söyledi ve Cumhur İttifakı'nın önemini dile getirdi.

MHP İl Başkanı Tekin MHP Samsun Milletvekili adaylarını sahneye davet ederek teker teker tanıttı.

Bizler Ülkücüler olarak her zaman taşın altına elimiz koyduk.

Yoğun ilgi gösterilen açılışta MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin yaptığı açılış konuşmasında 24 Hazıran seçimlerinde Samsun’dan 4 milletvekili istiyorum ifadelerini kullanarak, "MHP olarak biz neden Cumhur İttifakına destek veriyoruz? Cumhur ittifakını neden oluşturduk? Neden Cumhur ittifakına halkımızdan destek istiyoruz? Ülke çıkarları söz konusu olduğunda MHP her zaman önce devletim demiştir. Siyaseti devletin çıkarları olduğunda her zaman geri planda tuttuk. Bizler Ülkücüler olarak her zaman taşın altına elimiz koyduk. Ülkede kaos çıkartmak isteyenlere demokrasi dersini yine MHP verdi. Bu ülke için çok tehlikeli olan bir FETÖ örgütü var ki bununla mücadele etmek gerektiğini Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli her zaman söylemiştir. Bu ülkenin işgal edilmek istendiği 15 Temmuz’da tek başına Genel Merkezin ışıklarını yakarak devletin yanında olduğunu göstermiştir. O gece devletimiz uçurumdan döndü. Türkiye’nin ışıkları sönmesin diye Cumhur ittifakını destekliyoruz. Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin devamı için Recep Tayyip Erdoğan’ı destekliyoruz. Bugün devletimiz hem FETÖ hem de PKK ile mücadele ediyor. MHP bu ülkenin mihenk taşıdır. Devletin garantisi MHP’dir. Bu yüzden 24 Haziran’da MHP’ye desteğinizi vermelisiniz." dedi.
MHP İl Başkanı Tekin MHP Samsun Milletvekili adaylarını sahneye davet ederek teker teker tanıttı.

Partililerin yoğun katılımıyla Seçmen İletişim Merkezi terenle açıldı.

Açılıştan önce bir konuşma yapan MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, "Erken seçim kararı alındıktan sonra yüzde 50 artı 1 ahlaki ittifakları gerektiriyor dedik. 15 Temmuz, Yenikapı, daha sonra 16 Nisan'da oluşan ruhun bir devamı olarak; MHP ve AK Parti arasında Cumhur İttifakı oluşturulmuştur.

Bu ittifak milli bekayı esas almaktadır. Bu ittifak seçime yönelik bir ittifak değildir. Bizim karşımızdaki 5 benzemez ittifak, seçime kadar olacak bir ittifaktır. Seçimden sonra dağılacak bir ittifaktır. Ancak Cumhur İttifakı ülkenin birliği ve beraberliğini esas alan bir ittifak olduğu için seçime kadar değil seçimden sonra da devam edecek bir ittifaktır. Bu ittifakın perspektifi asgari 5 yıldır. Daha seçimler için de olabilir. Bu seçimlerden sonra yeni yapılacak seçimlere kadar bu ittifak devam edecektir. Neden mi? Türkiye'nin riskleri devam ediyor. 15 Temmuz'da Türkiye'nin yaşadığı ihanet, bir başka formatta; ekonomik saldırı finansal saldırı olarak Türkiye'ye tekrar yaşatılabilir. O yüzden birlik beraberliğimizi her zaman korumak durumundayız" dedi.

 Erhan Usta'nın konuşmasının ardından hep birlikte Seçmen İletişim Merkezi'nin açılışı yapıldı.                                          

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu