MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak Ülkücü Şehitleri Andı

Başkan Abdullah Karapıçak 27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

MHP 26.05.2021, 23:55 27.05.2021, 00:17
MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak Ülkücü Şehitleri Andı

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak 27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Ülkücü Şehitlerin bu ülkenin fedakâr evlatları olduğunu vurgulayan Başkan Karapıçak mesajında, “Bugün, vatan ve millet uğrunda inandıkları davayı canlarını hiçe sayarak takip etmiş, Türk-İslam ülküsünü doruklara taşıyarak şehadet mertebesine ulaşmış Ülkücü Şehitlerimizi yad etme günüdür. Aziz şehitlerimiz, Milliyetçi-Ülkücü Hareket için birer övünç ve ilham kaynağıdır. Acılarını en derinlerde yaşadığımız şehitlerimizi özlemle anıyor, aynı zamanda anıtlaştıkları davalarının fertleri olmakla gurur duyuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ülkücüler davalarına sımsıkı sarılarak üstün bir irade göstermişlerdir.

Ülkücü Şehitlerin hiç düşünmeden vatan uğruna canlarını feda etmiş kahramanlar ve bu milletin medarı iftiharları olduğunu belirten Karapıçak, yayınladığı açıklamaya, “Vatanın bölünmezliği ve kutsiyeti Orta Asya’dan bu yana Türk milletinin en derin hassasiyeti olmuştur. Türk-İslam Ülküsünün temelinde de bu hassasiyet yer almaktadır. Ülkücüler hiçbir koşul ve zorluk karşısında bu hassasiyetinden dönmeyen, gerektiğinde vatanları için canlarından vazgeçmeyi göze alabilmiş erdemli insanlardır. Ülkemiz üzerinde karanlık oyunlar oynanmaya çalışılan, milletimizin huzuruna göz dikilen her dönemde, Ülkücüler davalarına sımsıkı sarılarak üstün bir irade göstermişlerdir. Ülkücü şehitlerimizin “Önce Ülkem ve Milletim” diyerek gerçekleştirdikleri büyük fedakarlıkları, bin yıldır üstünde yaşadığımız, ekmeğimizi yediğimiz, çocuklarımızı yetiştirdiğimiz, dinimizi yaşayıp, yaşattığımız ve en önemlisi de vatan dediğimiz bu topraklarda varlığımızın ve huzurumuzun nişaneleri, devletimiz ve milletimizin bölünmezliğinin göstergeleridir. Şüpheye yer yoktur ki, ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’dan, Fırat Çakıroğlu’na kadar tüm Ülkücü şehitlerimizin acısını yüreklerimizde yaşıyoruz. Her biri için ayrı ayrı, Allah’tan rıza diliyor ve anılarını hatıramızda saklıyoruz” sözleriyle devam etti. 

Başımızı yarınlara çevirdiğimizde

Başkan Karapıçak, Ülkücü Şehitlerin tüm zorluklara göğüs gerdiklerini ve nice eziyetlere boyun eğmediklerini vurgularken “Merhum Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş ve tam 41 yıl önce bugün şehit edilen eski Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak Bey başta olmak üzere şehitlik mertebesine ulaşmış tüm ülküdaşlarımızı minnetle anıyor, Cenab-ı Allah’tan ruhlarına rahmet diliyorum. Düne bakarken, halen acısını yaşadığımız ve özlem duyduğumuz şehitlerimizin, bu vatana adanmışlıkları ve sayısız fedakârlık dolu hayatları, başımızı yarınlara çevirdiğimizde Türk milletini aydınlatacaktır. Candan geçmiş, vatandan geçmemiş tüm Ülkücü Şehitlerimizin mekanları cennet, ruhları şad olsun” ifadeleriyle mesajını noktaladı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)