MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin 24 Haziran Seçim Sürecini Başlattı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner Tekin, basın toplantısında yaptığı açıklamada, "15 Temmuz sonrası bu ülkede bir cephe oluştuğunu, Özellikle 16 Nisan referandumuyla birlikte bazı şeylerin dahada netleştiğini söyledi.

MHP 24.04.2018, 18:52 24.04.2018, 22:54
MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin 24 Haziran Seçim Sürecini Başlattı

Samsun Haberleri - Taner Tekin, “PKK’nın siyasi uzantısıyla gizli pazarlıklar yapan, hülle ya da hile yoluyla farklı pazarlıkların içerisine girip ittifaklar yapan siyasi partilere, Türk milletinin gerekli ve hak ettikleri cevabı vereceğine inanıyorum” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, MHP il binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli'nin geçen hafta salı günü yaptığı grup konuşmasında seçimlerin erkene alınmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, bir çağrıda bulunduğunu belirten Tekin, bu çağrının daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da değerlendirilerek, 24 Haziran 2018 olarak belirlenmiş ve TBMM'de de onaylandıktan sonra yeni hükümet etme sistemiyle birlikte 24 Haziran 2018'de Cumhurbaşkanlığı ve Mliletvekilliği seçiminin yapılması kararlaştırıldığını Kaydederek şöyle konuştu: " Milliyetçi Hareket Partisi'nin Saygıdeğer Genel Başkanımızın bu çağrıyı yapmasının bazı gerekçeleri vardır. Öncelikle bu gerekçeleri sizlerle paylaşmak istiyorum.diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İttifak sürecini provake yapmaya çalıştılar"

Seçimler 3 Kasım 2019 tarihinde yapılması planlanıyordu. Yapılması gereken tarihe kadar yaklaşık 16 ay gibi bir süre vardı. Bu süre içerisinde ülkemizde ve bölgemizde yaşanan bazı gelişmeler değerlendirildiğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin belirsizlik ve kaos ortamından kurtulması gerektiği ortaya çıkmıştır. Bunların başlıca gerekçelerinden bir tanesi hemen bölgemizde yaşanan Suriye'deki gerginlik, Avrupa'nın Avrupa Ülkelerinin Suriye'ye karşı tutumu, ABD ve Rusya arasındaki bölgemizdeki gerginlik, Türkiye'nin Suriye başta olmak üzere sınırlarımız içerisinde ve sınırlarımız dışında vermiş olduğu mücadele göz önünde bulundurulduğunda ve FETÖ ile yapılan mücadele göz önünde bulundurulduğunda 16 ay içerisinde Türkiye'yi bekleyen tehlikeler göz önünde tutulduğunda, Türkiye'nin bir an önce bu belirsizlikten ve kaos ortamından kurtulması gerektiği ortaya çıkmıştır. Bunun yanı sıra özellikle Ana muhalefet partisi başta olmak üzere 16 Nisan referandumundan itibaren süreci provake etmek için ve özellikle Genel Başkanımızın Cumhur İttifakı yapacağını açıklamasının ardından yine anamuhalefet partisi başta olmak üzere bir çok muhalefet partisinin ittifak sürecini provake yapmak için çalışmalar yaptıklarını da gözönünde bulundurduğumuzda 16 Nisan referandumunda altında Milliyetçi Hareket Partisinin ve Türk Milliyetçilerinin mührü ve imzası bulunan yeni hükümet etme sistemi ve Cumhurbaşkanlığı sisteminin sağlıklı bir zeminde hayata geçirilebilmesi ve kökleşmesi için bu seçimlerin erkene yapılması gerektiğine inanmış ve Sayın Genel Başkanımızda bu çağrıda bulunmuştur.Bu çağrı Sayın Cumhurbaşkanı tarafından da değerlendirildikten sonra Ak Parti tarafından da onay görmüş ve 24 Haziran 2018 tarihinde yapılması kararlaştırılmıştır.

"MHP fedakarlıklarını bir çok defa ispat etmiştir."

Milliyetçi Hareket Partisi yarım asırlık bir siyasi partidir. Milliyetçi Hareket Partisi yaklaşık 250 yıllık ideolojik birikimi 50 yıllık siyasi tecrübesi ve 5000 yıllık devlet geleneğini temsil eden, önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben anlayışını kendisine prensip edinmiş bir siyasi harekettir. Önce ülkem ve milletim diyen siyasi partilerin elbette siyazi kaygıları yoktur.Herşeyden önce milletinin huzuru ve refahı Türk Devletinin bekası her şeyinönünde gelmektedir.Milliyetçi Hareket Partisi bu sorumluluğunu geçmiştede bir çok defa ıspatlamıştır. Özellikle 1980 öncesi verilen mücadelelerde Milliyetçi Hareket Partisi bu konulardaki fedakarlıklarını bir çok defa ispat etmiştir. Yine örnek verecek olursak demokrasiye olan inancımız gereği bugün bu ülkede parlementer sistemi savunduğunu söyleyen ve demokrasiden yana olduğunu iddia eden siyasi partinin meclisi tıkama pahasına, seçimi ve demokrasiyi tehlikeye atmak pahasına, cumhurbaşkanlığı seçtirilmediği zamanlarda Milliyetçi Hareket Partisi sorumluluk üstlenmiş ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir rejim bunalımından kurtarmıştır. Ankasından ülkemizde Mısır benzeri, Lübnan benzeri ve özellikle Kuzey Afrikada bir çok ülkede yapılan Arap Baharı benzeri bir olayın fitilini ateşleyen Gezi olaylarındaki Milliyetçi Hareket Partisi ve Genel Başkanı'nın sağ duyulu tutumu ortadadır.

"Bu yönetim anlayışının altında Milliyetçi Hareket Partisi'inin mührü ve imzası vardır"

15 Temmuz gecesi o hain kalkışma anında Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin demokrasiden hükümetten ve devletten yana tavrı gayet açık ve net ortaya çıkmıştır. O hain kalkışma gecesinde Milliyetçi Hareket Partisi yine taşın altına elini değil gövdesini koyma iradesini de göstermiştir. 15 Temmuz sonrasında hiç birşeyin eskisi gibi olmayacağı da ortaya çıkmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak 15 temmuz sonrasında siyaseti bir tarafa bırakarak "Vatan elden gittikten sonra neyin siyasetini yapacağız" diyen Sayın Devlet Bahçeli'nin anlayışıyla hareket etmeye bsaşlamış ve bu ülkenin birlik ve beraberlik ruhu içerisinde gelecek nesillere aktarılması için elimizdeki gayreti göstermeye başladık.Yenikapı'da yeni bir ruh ortaya çıktı. Bu ruhun adı da birlik ve beraberlik ruhu olduğu açıktır. Bu ruhu sonuna kadar yaşatılması gerektiğine inanıyoruz. Bu ruhun yaşatılabilmesi toplumdaki barışın sağlanması Devletin beka seviyesindeki sorunların ortadan kaldırılması için Milliyetçi Hareket Partisi özellikle 15 temmuz sonrasında kendi politikalarına yakın politikalar uygulamaya başlayan Ak Parti Hükümetini başta terörle mücadele konusu ve dış politikalar konusunda desteklemeye başlamıştır. Ülkemizde fiili durum diye ortaya çıkan Cumhurbaşkanı'nın Başbakan gibi davranması ve bazı yönetimsel sorunların ortadan kaldırılması anlamında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin bir grup konuşmasında yaptığı bir çağrı üzerine bir anayasa değişikliğine gidilmiş ve halkın onayı ile yeni biir yönetim anlayışına geçilmiştir. Bu yönetim anlayışında Milliyetçi Hareket Partisi'nin imzası ve mührü vardır. Milliyetçi Hareket partisi olarak birinci önceliğimiz cumhur ittifakının başarıya ulaşmasıdır. İkinci önceliğimiz ise güçlü bir iktidarın yanında güçlü bir meclisin oluşması için gayret etmektir.

"Tercihimiz, Samsunlu ile birlikte üzülecek, Samsunlu ile birlikte sevinecek"

Milliyetçi Hareket Partisi olarak stratejimizi iki temel üzerine oturtturduk: Genel Başkanımızın talimatı üzerine birinci önceliğimiz cumhur ittifakının başarıyla sonuçlanmasıdır.İkinci önceliğimiz ise Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde daha güçlü şekilde temsil edilebilmektir. Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Teşkilatı olarak seçimlere hazırız. Bu basın toplantısıyla birlikte 24 Haziran seçimleri için startımızı verdiğimizi kamu oyuna açıklamak istiyoruz." dedi. Bu çerçeve dahilinde partimizden aday adayı olmak isteyen herkese kapımız ardına kadar açıktır. Samsun'da başarı addedebilmek adına Milliyetçi Hareket Partisi'nden Milletvekili aday adayı olmak için bazı kriterlerimiz vardır. Bunlardan en önemlisi Milliyetçi hareket Partisi'ni tamsil edebilme yetisine sahip ve geçmişi itibariyle de Milliyetçi Hareket Partisini temsil edebilme swisine sahip aday adayları arıyoruz. Bu kriterlerin yanı sıra Samsun'u bilen ve Samsun'un sorunlarını bilen bu sorunları her platformda gündeme getirebilecek özellikle de Samsunlu ile birlikte üzülecek, Samsunlu ile birlikte sevinecek Samsun'u TBMM'de temsil edebilecek adayların belirlenmesi noktasında tercih yapacağız.Buna örnek olarak şu an Milliyetçi Hareket Partisi Grupbaşkanvekili ve Samsun Milletvekili olan Erhan Usta'yı gösterebiliriz."dedi.

"Hülle ya da hile yoluyla farklı pazarlıkların içerisine girip ittifaklar yapan siyasi partiler..."

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Taner Tekin basın mensupları tarafından sorulan soruları cevaplandırdı: Sorulan bir soru üzerine Tekin; “MHP ittifak tercihini kullanarak AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı adayı olarak göstermiştir. 15 Temmuz sonrası bu ülkede bir cephe oluştu. Özellikle 16 Nisan referandumuyla beraber bazı şeyler netleşti. Bu cephenin bir tarafı milli birlik ve beraberlik cephesi diye adlandıracağımız Cumhur ittifakı, diğeri ise şer cephesi olarak adlandırdığımız gayrı milli unsurlarla beraber gizli pazarlıklar içerisinde olduğuna inandığımız bir cephe. Bu cephenin içerisinde kimler olduğunu önümüzdeki günlerde çok rahat bir şekilde göreceğiz. PKK’nın siyasi uzantısıyla gizli pazarlıklar yapan, hülle ya da hile yoluyla farklı pazarlıkların içerisine girip ittifaklar yapan siyasi partilere de Türk milletinin gerekli ve hak ettikleri cevabı vereceğine inanıyorum. Bunun cevabını inşallah 24 Haziran gecesi Türk milleti çok açık ve net şekilde verecektir” diye konuştu.

CHP’nin çatısı altındaki 15 milletvekilinin İyi Parti’ye geçmesini de değerlendiren Taner Tekin, “Milletin iradesini savunan, sözde demokrasiyi yere göğe sığdıramayan bir partinin, milletvekillerini kendilerine oy veren vatandaşların iradesini pazarlık malzemesi haline getirerek, başka partiye hile ve hülle yoluyla geçirilmesi, kamuoyunun takdirine kalmıştır. Onların Cumhurbaşkanı olarak kimi gösterdikleri de önemli değil. Her hangi bir kişiyi aday olarak gösterebilirler. Bizim adayımız bellidir” şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)