Alexa

MHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Yüksel Ünal'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Yüksel Ünal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

MHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Yüksel Ünal'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Yüksel Ünal'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesaj şöyle:

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü BM tarafından 1977 yılında ilan edilmiş olmakla birlikte geçmişi daha eski tarihe dayanmaktadır. 1800’lü yıllarda ABD’de bir tekstil fabrikasında çalışan kadınların daha iyi çalışma koşulları, erkeklerle eşit haklara sahip olma ve daha iyi ücret alma isteğiyle başlattıkları grevin kanlı bitmesi sonucu ortaya çıkmıştır kadınlar günü. 8 Mart tüm Dünya’da kadınların eşitlik, daha huzurlu bir hayat ve özgürlük isteklerini dile getirdikleri bir gündür. Her zaman kadın erkek eşitliğinden söz edilse de uygulamada maalesef bunu görmek mümkün değil. Etrafımızda baktığımızda kadını her yerde görüyoruz. Kadınlar hayatın her alanında aktif rol üstleniyor. Diğer yandan ise annelik gibi önemli bir görev ile geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiriyor. Buna rağmen siyasette ve idari alanlarda kadına gerekli fırsat verilmiyor ve maalesef hala kota uygulanıyor. Kadınların ayrıcalıklı olmaları değil insan oldukları için her konumda geçerli haklara sahip olması gerekir diye düşünüyorum. Kadınların sağlık, eğitim, siyaset vs gibi her alanda aktif olarak görev almalarına fırsat verilmelidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlarımız için oldukça önemli kararlar aldığını görüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 12:00
YORUM EKLE

banner325