MHP Samsun Teşkilatında Görev Dağılımı Yapıldı

MHP Samsun İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi sonrası oluşan ilk Yönetim Kurulu toplantısını yaptı.

MHP 18.10.2020, 17:59 18.10.2020, 18:58
MHP Samsun Teşkilatında Görev Dağılımı Yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Yönetim Kurulu ve yeni İl Divanı görevleri belli oldu. 

MHP YENİ YÖNETİM İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığının 11 Ekim 2020 Pazar günü yapılan 13. Olağan Kongresi sonrası oluşan ilk Yönetim Kurulu toplantısı MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak Başkanlığında yapıldı. 11 Ekim’de yapılan Olağan Kongrede tek liste ile güven tazeleyen İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu geçtiğimiz hafta içi İl Seçim Kurulundan mazbatasını almıştı.

Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulunun katılımıyla gerçekleştirilen ilk toplantıda İl Divanını belirleyerek görev dağılımı yapan Karapıçak yeni İl Divanına başarılar diledi.

Karapıçak, Toplantıda yeni İl Yönetimi ve Disiplin Kurulu Üyelerine hitaben yaptığı konuşmada 2023 genel seçimlerine disiplin ve heyecanla bugünden itibaren dur durak bilmeden, yorulmadan ve usanmadan hazırlanacaklarını belirterek şunları söyledi:

Yönetim Kurulunda en verimli olacak dava arkadaşlarımızı görevlendirdik

“Hedefimiz Samsun’da partimize yakışır güçlü bir teşkilat yapısı oluşturmaktı. Bu hedefimizi 17 İlçe Teşkilatında başardık. İlçe teşkilatlarımız da kendi içlerinde görev dağılımlarını gerçekleştirdiler. Bugün bizlerde burada görev dağılımı yaparak hafta başından çalışmalarımıza başlayacağız. Herkes bilsin ki Yönetim Kurulu ve Divan zora talip olmuşlardır. Bu kutlu davada görevlendirmeleri görevin hassasiyetine göre yaptık. Her bir görevin tanımlaması ve sorumluluk alanlarına uygun olarak gerek siyasi gerek ise deneyim anlamında Yönetim Kurulundan en verimli olacak dava arkadaşlarımı görevlendirdik. Oluşturulan yeni yönetim ve divan üyelerinin sivil hayatlarında, siyasi çalışmalarında deneyimli, yaptıkları işlerde başarılı bir iş insanı ve yöneticilerden oluşturduk.

Bu kadrolar bizleri 2023’e taşıyacak

Gerek İlçe Yönetimlerimizde gerek ise İl Yönetimimizdeki bu kadroları Milliyetçi Hareket Partisinin 2023 vizyonuna uygun olarak belirledik. Bu kadrolar bizleri 2023’e taşıyacak kadrolardır. Herkes bilmelidir ki Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 1997'den beri savunduğu proje olan 2023 siyaset vizyonu, bizlere yüklediği tarihî bir görev ve sorumlulukla karşı karşıya bulunan ülkücü milliyetçi iradenin, gerçekleştirdiğimiz kongrelerle Türkiye’yi Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü olan 2023 yılına taşıyacak ve 2023 genel seçimlerine bu disiplin ve heyecanla bugünden itibaren dur durak bilmeden, yorulmadan ve usanmadan hazırlanacaktır.” diye konuştu.

Sonuç odaklı çalışacağız

Konuşmasının devamında Karapıçak; “Bizler yerinden değil, yerinde siyaset yaparak vatandaşlarımızla, seçmenimizle, hemşehrimizle hemhal olacağız. Esnafımızın, muhtarımızın, işçimizin, çiftçimizin dertlerini dinleyeceğiz. Çözüm arayışında tüm kadrolarımızla birlikte sonuç odaklı çalışacağız. Siyaset değişmiştir, zaman daralmıştır, ülkemizin içinden geçtiği süreç hassastır. Bu bilinçle samimiyetle siyaset kurumu içerisinde gece gündüz demeden çalışacağız.” dedi.

Makam peşinde koşanlar hırslarında boğulmuşlardır

Teşkilatlara yönelik olarak da mesajlar veren Karapıçak; Teşkilatlarımız sorumluluğunun bilincinde ve disiplin içinde çalışacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi siyasi bir partidir. Siyaset kurumu içerisindeki makamlarda bugüne kadar birçok dava arkadaşımız görev yaptığı gibi bundan sonrada bu makamlarda görev alan dava arkadaşlarımız olacaktır. Siyaset kurumu yüce Türk Milletine hizmetin bir aracıdır. Bu bilinçle Ülkücü Milliyetçi camiada makam peşinde koşanlar, kendisini olmazsa olmaz görenler kendi hırslarında boğulmuşlardır. Biz yerine ben diyen, kişisel menfaatini ve verilen makamı olmazsa olmaz gören, fütursuzca parti içi siyaset yapanlarla bu hareket yollarını ayırmıştır. Ülkenin ve Milletin bekası olarak çıktığımız bu kutlu davadaki haklılığımızı aziz Türk Milleti görmüştür, her geçen gün de görmeye devam etmektedir. Tüm teşkilat mensuplarımız bunun bilincinde, Milliyetçi Harekete layık, Türklük gurur ve şuuru ile dinimizin gereği ahlak ve fazilete uygun şekilde disiplin içinde, tek bir vücut olarak çalışmalıdır. Bu ahengi bozan, kendi önceliklerini ülkenin ve partimizin önceliklerinin önüne koyan kim olur ise yollarımızı ayırırız. Bu uyarılarım partimiz hedeflerindeki Ülke ve millet adına endişelerimizin bize yüklediği sorumluluğun ağırlığını üzerimizde hissettiğimizdendir.” dedi.

Ülke ve millet için gece gündüz çalışmaya hazırız

“Samsun için önceliklerimiz var” diyerek gündeme dair de konuşan Karapıçak; “Tüm dünya KOVİD-19 denilen bir salgının pençesinde. Bu salgın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de ekonomik olarak etkiledi. Bakın Samsun’da şirket bazlı sorunlar olduğu gibi sektörel sorunlar da baş gösterir oldu. Beyaz et sektöründeki kriz ile yakından ilgileniyoruz. Üretici ve dolaysıyla sektör bazlı köklü ve sürdürülebilir bir çözüm için ön görüşmelerimizi yaparak bizlere yansıyan sorunları ilgilileri ile paylaştık. Yine yatırım ve istihdam konuları ile kamu yatırımları önceliklerimiz arasında. Bu konu ve sorunları yeni oluşan İl Divanımızdaki konunun uzmanı arkadaşlarımız ile sürekli görüşüyor ve sonuç odaklı çözümleri ilgililerine iletiyoruz. Bu örneklerden de anlayacağınız gibi çözüm odaklı bir çalışma mantığı belirledik. Bu manada ülke ve millet için gece gündüz çalışmaya hazırız.” dedi.

Herkes birimler ile uyumlu çalışacaktır

Yeni divanın oluştuğunu ve görevlendirmelerin yapıldığını belirten Karapıçak; “Bu görevlendirmeleri makamın ve sorumluluğun gereklerini göz önünde bulundurarak yaptık. Deneyim ve alanında uzmanlık çıkış noktamız oldu. Yeni oluşan İl Divanına başarılar diliyorum. Bilsinler ki zor ve kutlu bir görev onları bekliyor. Herkes görev tanımlaması doğrultusunda ilgili diğer birimler ile uyumlu çalışacaktır. Bir saatin çarkları gibi olacaklar. Çarkı durdurmaya, yavaşlatmaya çalışan kim olur ise buradan söylüyorum yolumuzu ayırırız. Parti disiplinine uygun, parti politika ve görüşleri doğrultusunda ülke ve millete hayırlı hizmetleri Yaradan bizlere nasip etsin.” diyerek yeni görevlerinde İl Başkan Yardımcılarına başarılar diledi.

Milliyetçi Hareket Partisi yeni İl Divanı ise şu isimlerden oluştu.

İl Başkanı Abdullah Karapıçak

İl Sekreteri Zekeriya Ulusoy

İl Muhasibi Yunis Aksu

Teşkilat İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Önder Subaş

Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Osman Teber

Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Kurt

Ülkücü Kuruluşlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Oğuz Karlık

Gençlik, Spor, Sağlık ve Sanat İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Harun Karapıçak

Ekonomi ve Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Burhan Mucur

Hukuk İşleri ve Aile, Kadın, Engellilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Tuğçe Karadeniz

Araştırma ve Strateji Geliştirmeden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Fatih TASLAK

Mesleki ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Bahattin Eker

Yerel Ekonomi Kalkınma ve İş Dünyasından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Emre Sesli

Medya ve Tanıtımdan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Levent Tanrıverdi

İdari ve Mali İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ayhan Koçal

Siyasi ve Sosyal İşler ile Protokolden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yaşar Dursun

Kamu Kurum ve Kuruluşlar ile Protokolden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Osman Kandıra

Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Muzaffer Aktürk

İdari Amiri Ömer Latif Güneri

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)